mikähän siinä on nykyään kun pienen ajan juotuani alkaa hikoiluttaa sikana ja kauheen kuuma tulee..paita lentää nurkkaan heti..
nousuhumalassa hikoilu..
12
6914
Vastaukset
- allergista
reaktiota? Tuleeko kaikista juomista vaiko vain jostakin? Tai sitten vaan pintaverenkierto vilkastuu niin totta perkuleesti, tiedä häntä..
- ....
..yrittää munuaisten apuna hikoilemalla työntää ulos sen hermomyrkky/liuottimen kuona-aineita.
- ja nollassa
Ihan läpimärkänä oon, vaikka ois viileä huone. Ulkona voin kulkea nollakelillä pelkässä t-paidassa ja tuulitakissa. Kädet hehkuu niin, että suklaapala sulaa sekunnissta sormiin.
Alkoholi palaa lämpöenergiaksi herkemmin kuin muut energian lähteet. Siksi alkoholistit eivät liho niin paljon kuin kaloritaulukot antavat ymmärtää juomien energiapitoisuuksista. - Kokenutkin
Monta vuotta jo jatkunut sama, eli kun ne kaksi ekaa kaljaa vetää, niin tulee hirvittävä hiki joksikin aikaa.
Luulisin sen johtuvan kahdesta asiasta, eli
1. Elimistö on tottunut alkoholiin, ja kun jälleen saa sitä, tapahtuu radikaaleja aineenvaihdunnan tason muutoksia
2. Nestehukka: jos on tullut dokattua, ei elimistöllä ole enää nestettä mitä haihduttaa ihon läpi. Kun saa nestettä vaikkakin oluen muodossa, se tulee välittömästi ihosta läpi.
3. Sairaudet. 2 tyypin diabetes. Mä itse pelkään että olen sairastunut tähän, mutta en halua mennä lääkäriin.
4. Verensokeri alhaalla. Varsinkin jos on tosiaankin tullut dokattua putkeen, niin verensokeri voi olla aamulla aivan pohjalukemissa.
Itselläni oli tuossa sellainen episodi loman aikana muutamana päivänä, että krapula herätti, jolloin aloin kiskoa kaljaa kitusiin, mutta sen parin kaljan jälkeen alkoi nukuttaa niin helvetisti, että oli pakko ottaa tirsat. Sen jälkeen taas pystyi jatkamaan krapulan torjuntaa. - punaviiniä2lasia
Yritin etsiä tietoa. Hiki tulee kun muutaman viinilasin juo. Mistä se oikeasti johtuu?
Kiertääkö veri niin hirveää vauhtia elimistössä ?
Kertokaa jos tiedätte? - JeppeK
Mie taas hikoilen kun selviämässä :(
- Mukitolkullavettälaariin
Sydämesi siinä vain osoittaa uupumisen oireita. Jatkat viinamäen hommia.... Sehän on selvä se! Mutta sinä et ole. Ole kuitenkin huoletta. Kyllä pumppusi sinun eliniän kestää.
- kunhanpohdin
Ei siinä tule hiki jos sydän hiipuu. Kylmähän siinä tulee.
Sydämen on pakko pompottaa enemmän ja joku viesti sille menee elimistöstä, että täytyy lyödä kovemmin. Mikä?
Tekeekö alkoholi sitten jonkun tempun, toisaalta ohentaa verta, että kyllä se kiertääkin helpommin.
- Kohtalotower
Meikä täysin läpimärkä kallosta kantapäihin, vaikka sain nukutuksi vain muutaman tunnin! Ilmeisesti jotain tekemistä runsaan alkoholinkäytön ja ylipainon kanssa.
- Asdfh4523
Se on jännää miten hikoilee kuin sika. Varsinkin kun painetta kertyy suoleen ja huutaa tuskasta kärsien kun pihkatappi ei vain lähde liikkeelle, alkaa tuskanhiki virrata valtavien korahdusten lähtiessä liikkeelle.
- hkhfg
Minulla iski kylmä hiki päälle tänään 5 aikaan aamusella kun suolen kouristuminen pakotti pöntölle. Tapin irtoaminen kesti useamman minuutin ja lopulta se lähti sellaisella karjunnalla että varmaan naapurin vanhapiika heräsi. Tapin jälkeen seurasi litratolkulla polttavaa ripulia. Suihkuun piti mennä jälkeenpäin pesemään hiet ja sonnat. Sitten takas untenmaille.
- tahdon_tietää
Mikä siinä on, että joka ikinen aamu kun selaimen avaa on joka kanava riibulispämmätty piloille.
Kuinka mielisairas ja syrjäytynyt ihminen voi olla kun toistelee samoja juttuja jo neljän vuoden ajan! Ilmeisesti todellisten spämmäysten määrä on suurempi kuin mitä näkyy, sillä suurin osa näistä jutuista poistuu automaattisen botin ansiosta.
Fiksumpi ihminen valmistuu maisteriksi neljässä vuodessa ja keskivertopalkasta saa säästeliäästi elettynä säästettynä 40 000 e! Vieläkö toiset neljä vuotta dokaten bisseä ja notkuen netissä maistuu?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892648Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2041682- 1161610
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411471Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641232Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761015- 56979
- 67881
- 45877
- 61835