pitääkö

Pitääkö sellainen huhu paikkansa että autolautta Estonian upotessa Suomenlahden syvyyksiin 28.9.1994 olisi laivan mukana mennyt myös Nokialainen nainen? Joku yhteys Estonialla ja Nokialla tuntuu olevan
2694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos Estonia uppoaisi vasta nyt, moni menisi laivan mukana nokialainen korvallaan.

Äänestä

sellainen hämärä kuva on, että parikin naista olisi ollut Tampereen seudulta mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhu paikkansa kirjoitti:

Pitääkö sellainen huhu paikkansa että autolautta Estonian upotessa Suomenlahden syvyyksiin 28.9.1994 olisi laivan mukana mennyt myös Nokialainen nainen? Joku yhteys Estonialla ja Nokialla tuntuu olevan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu