Suomen

tylsin kaupunki

Onko Kouvolalla turhaan sellainen maine, ettei siellä ole mitään, ei ainakaan vettä.

5

1856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan Pori

      Pori on Suomen tylsin. Kouvolassa on avoimia ihmisiä, Porissa sisäänpäin vetäytyneitä. Lentävän kalakukon näkee Kouvolassa, Porissa saastuneen Selkämeren.

      "Porissa kateus ja keuhkotauti vallitsevat", totesi eräs toimittajapariskunta Kauppalehdessä jo kymmenen vuotta sitten. Sen jälkeen kateus on kasvanut entisestään.

    • nyk. turkulainen

      En viihtyny Lahessa ku 18 ensimmäistä elinvuottani, ja sitten muutin omaan kotiin pois siitä nukkuvasta kylästä.

      • on sen punaisuus

        Punaisuus tekee ihmisistä itsekkäitä ja oman edun tavoittelijoita.

        Ei työläiskaupungista kehittyneellä paikkakunnalla ole koskaan hyvää henkeä, ei ole Tampereellakaan, työläispohja paistaa liikaa läpi. Siitä se junttius.


    • Matkamies

      Lahti tylsin ts.tylyimmät ihmiset.Kouvolassa
      viihdyin hyvin.Tällainen kokemus.
      Kertoo Savolainen Et-Karjalassa.

      • ja todella

        jotenkin "raaka" kaupunki. Ahdistuksen ja sisäänpäin kääntyneisyyden voi haistaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      12
      1325
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1210
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      383
      1172
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      100
      863
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      13
      781
    6. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      760
    7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      372
      702
    8. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      34
      702
    9. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      690
    10. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      224
      677
    Aihe