Maailmankaikkeuden synty

yksi totuus

Nyt aamupäivällä klo 11 tulee Neloselta ohjelma, jossa maailmankaikkeutta yritetään selittää hassulla räjähdysteorialla, vaikka on täysin selvää, että kaikki on syntynyt Sotkan munasta.

Sotkateoria on järkevä ja ainoa mahdollinen ajatusmalli, joka on ehdottomasti oikeassa, koska uskon niin. Tähän on kaikkien muidenkin uskominen, koska muuten käy hirmu köpelösti.

Räjähdysteoria on virheellinen siksikin, että räjähdykseen liittyy aina hirmuinen pamaus, eikä avaruudessa kuulu pamauksia koska siellä ei ole happea.

16

586

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Komedy tietää, kulti

      Mikä tahansa kaasu tai neste ja myös kiinteä aine välittää pamaukseksi nimittämääsi paineaaltoa.

    • absolut totuus

      Minäkin uskon samoin. Koska meitä on nyt kaksi, jotka uskomme Sotkan munaan, ei asia ole enää teoria vaan fakta.

      Miksi tyhmät tiedemiehet pyrkivät kiistämään Totuuden. Hullua porukkaa, ei tyhjästä voi syntyä mitään. Kautta sammon taonnan, totuus ei pala tulessakaan.

      • absolut totuus

        Voihan sen ohjelman silti katsoa. Saapahan taas hyvät naurut:)


    • Retrohetero

      ÄKV-teoria(Älykäs Käteen vetäjä) on ainoa totuus!

      Jumalatkin on luotu käteen vetämällä,
      katso itse, siitä puhutaan Egyptiläisessä
      mytologiassa:


      http://fi.wikipedia.org/wiki/Atum

      "Atumin katsottiin olevan Heliopoliksen enneadin
      ensimmäinen jumala, jonka lapsia kaikki muut
      jumalat olivat. Hänen uskottiin nousseen
      alkumerestä, jota edusti Nun, ja luoneen Shun ja
      Tefnutin joko masturboimalla tai sylkemällä."


      http://www.touregypt.net/GODS1.HTM
      "(Atum) His next task was to create other gods.
      He did this by masturbation, not having a mate."

      • Anonyymi

        Tuo on naurettava väite. Kaikissa mytologioissa tarvitaan kaksi prinsiippiä luomiseen, feminiinen ja maskuliininen. Tuossa egyptiläisessä myytissä käsi on osa tuon olennon feminiininstä puolta.


    • pruuf

      mahdottomuudesta on myös se, ettei voi olla olemassa mitään sellaista jota emme juuri nyt ymmärrä. Elikä koska emme ymmärrä mitä oli ennen alkuräjähdystä, niin alkuräjähdystäkään ei ole voinut tapahtua. Tämä on totuus jota tiedemiehet ei halua myöntää, koska he ovat ilkeitä.

    • Kalle Kalavale

      Voiko tyhjä räjähtää? Ei todellakaan voi, tajuaahan sen jo maalaisjärjelläkin. Vai oletteko muka nähneet tyhjän räjähtävän?

      Näin ollen on siis väistämätöntä, että maailmankaikkeus syntyi Sotkan munasta. Sotka on aina ollut.

    • jeesusteleva kiihkohihhuli ...

      Ohjelmassa tutkijat "todistivat" kuinka kaikki on syntynyt valosta ja Mailmankaikkeus on luonut kaiken.

      Jos te uskotte sen, ette ole ateisteja, vaan teistejä, joiden jumala on nimeltään Universum. Sitä en tiedä ohjelman perusteella onko tiedemiesten jumala miss vai mr Universum :)

      Huomatkaa myös, ohjelman mukaan valo oli ensin ja siitä sntyi kaikki, joten älkää enää ihmetelkö, voiko olla valoa ennen kuin on tähtiä.

      • ***

        ohjelmaan nyt jonkun jumalan saat sopimaan?


      • jeesusteleva kiihkohihhuli ...
        *** kirjoitti:

        ohjelmaan nyt jonkun jumalan saat sopimaan?

        "Miten sinä tuohon ohjelmaan nyt jonkun jumalan saat sopimaan?"

        Siinä ohjelmassa tutkijat itse sovittavat jumalan viittaa universumin harteille puhuessaan, kuinka jum... universumi loi, huom loi alkuaineet ja kaiken muun, ihmiset myös.

        Jos silmiä saa vähänkään auki näkee, että ne ohjelman tekijät ovat uuspakanoita, jotka pitävät luotua luojana ja siis jumalana.


    • Syntisistä suurin

      Sotkanmunia ei synny kuin sotkista, jotka syntyvät vain sotkanmunista, jotka syntyvät vain sotkista, jotka syntyvät vain.............(=
      Mielenkiintoista dokumentissa oli tiedemiehen toteamus avaruudesta otetuista kuvista: "Näkymä oli lähes Raamatullinen"

      • tarkoitti, että näkymä oli kuin sadusta!

        "Mielenkiintoista dokumentissa oli tiedemiehen toteamus avaruudesta otetuista kuvista: "Näkymä oli lähes Raamatullinen" "


      • Syntisistä suurin
        keiky3 kirjoitti:

        tarkoitti, että näkymä oli kuin sadusta!

        "Mielenkiintoista dokumentissa oli tiedemiehen toteamus avaruudesta otetuista kuvista: "Näkymä oli lähes Raamatullinen" "

        Mutta,eiks olekin ihmeellistä,että tää maailmankaikkeus vaan laajenee ja laajenee ja laajenee ja.............?........?...?
        P.S. Totuus vaan on tarua ihmeellisempää.
        P.P.S. Eiks ookkin?


    • Anonyymi

      Mikä saa noin sekavaan tilaan?

      • Anonyymi

        Avaaja lisää: Nyt tulee radiosta huvittava ohjelma: Kirkonmeininki, eikös isojen lasten satutunti ollut jo aamulla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avaaja lisää: Nyt tulee radiosta huvittava ohjelma: Kirkonmeininki, eikös isojen lasten satutunti ollut jo aamulla?

        Jos siis tuota tarkoitti yksin kysymykselläsi, USkonto sekoittaa mielen ja saa ihmiset sotimaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      42
      895
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      865
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      17
      819
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      51
      754
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      681
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      549
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      505
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      485
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      439
    Aihe