Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Loppui

Lopetin tänään wänkkäämisen ikiajoiksi.
31638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kävitkö vaihtamassa sukupuolta?

Äänestä

tämä toiminta on haitannut elämän menoa jo aivan liikaa...
se haittaa töyntekoa, nukkumista, perheelämää ja muutenkin psyykkistä hyvinvointia :S
enkä ole mikään hiihuli!

Äänestä

härski, kun laitoin johonkin sellaseen täytesanakertomukseen, siis sellaseen jossa piti tyhjien kohtien paikalle laittaa sana, niin laitoin siihen sanan "vänkäsi".

Ku opettaja luki sen, toverini nauroivat ihan yrjösti, ja ite vaan mietin että HÄ? Moni halusi kuulla sen vänkäsi-kohan vielä uuestaankin.

Olin nääs lukenut Tinttiä ja sielä joku pikkupoika sanoi Tintille, ku Tintti tappeli jonku ukon kans, että :Vänkää! Vänkää! En tajunnu että tuo Vänkää oli siinä niinku adjektiivina!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wänkkäys kirjoitti:

Lopetin tänään wänkkäämisen ikiajoiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu