"yltiöisänmaallisen"

Taitaa ystävämme olla jossakin "yltiöisänmaallisen" kommunismin lumoissa. Neuvostoliitto oli paratiisi ja kaikki mitä kommunistien korkeat henget päättivät oli oikein.
2100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

NL ei taatusti ollut paratiisi, sellaista ei olekkaan!

Kommunistinen päätöshierarkia on nimeltään demokraattinen sentralismi, vertaa sitä vaikka omaamme niin huomaat eron.

demokraattinen sentralismi > on menetelmä jossa asioita käsitellään yhteisesti, mutta vastuuta kannetaan yksilöinä. Eli jos ottaa tehtävän vastaan, tulee siitä kantaa myös vastuu. 15.2.2008 Hannu Rainesto

Äänestä
  • minun ei tarvitse miettiä tätä asiaa edes periaatteessa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hengen mukaan kirjoitti:

Taitaa ystävämme olla jossakin "yltiöisänmaallisen" kommunismin lumoissa. Neuvostoliitto oli paratiisi ja kaikki mitä kommunistien korkeat henget päättivät oli oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu