Tässä hieman kalluppiluontoisesti utelen, että kuinka monella teistä alkoholin kanssa läträily aiheuttaa pikavippien tarvetta?
Vipit /viinakset
Kuivilla nykyisin....
6748
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla
Ei aiheuta.
olen pikavipannut ihan normaaliin elämään:bensaan,lainanlyhennyksiin,ruokaan..Ei onneksi viinan takia ole vielä tarvinnut.
minne päivä ei paista ja jos vaihtoehtoja tuntuu olevan, en tarkoita tässä tapauksessa suuta.
ei ole pakko tunkea galluppiin joka ei miellytä urpo.
Mietiskelin asiaa tuossa joku kerta ja kun oikein tarkkaan tutkiskelin motiivejani, niin päädyin tulokseen, että olisi todennäköisesti ainakin yksi tämänkesäisistä vipeistä jäänyt ottamatta mikäli ei olisi tehnyt mieli ostaa paria sidukkaa...tms...ei nyt läträilyä kuitenkaan mutta..heh joo..ollut tilanteita joina tulen illalla töistä kotiin ja tajuan että jääkaapissa vain valo...siitä sitten vippaamaan ja ruokakauppaan, samalla tarttui juomaa mukaan mutta ei sen kummemmin. onneksi!