Suhosesta en tiedä mutta Cluso on palstan arvostetuin tai ainakin tietävin kirjoittaja, sillä hänen tietolähteensä ovat pistämättömät ja hän luovii ympäristössä kuin ympäristössä (KRP, FBI, Venäjän mafia, Lapin, Helsingin, Lontoon ja Brasilian kapakat, ilotalot ja pörssit, valuuttamarkkinat, sotilastoimet kommandona jne).
Cluso väitti syksyllä että 110 % varmasti ei ole ponzi. Silloin se ei myöskään ole ponzi. 3,5 miljoonan pääomatulot, eli ei tarvitse kaverin valehdella.
Joka muuta väittää, voisi hieman perustella asioita.
Cluso väitti syksyllä että 110 % varmasti ei ole ponzi. Silloin se ei myöskään ole ponzi. 3,5 miljoonan pääomatulot, eli ei tarvitse kaverin valehdella.
Joka muuta väittää, voisi hieman perustella asioita.
Vastaukset 5
Vanhimmat
käsitteet sekaisin. 110% varmuudella rahat on kuitenkin menneet rikollisten taskuun. Väliäkö sillä oliko kysymyksessä ponzi, forex scam vaiko törkeä petos. Tulos on sama, moni menetti rahansa.
Oma ilmoitus, että noin 300% - 400%.
(Vedonlyöntisuhde ponzin puolesta.)
Toiminnan jatkuminen on itsestäänselvyys. Jotkut saattavat täällä spekuloida näitä asioita, että oliko vai eikö ollut vai oliko sittenkin... Kai se on sitten niin mukavaa, tai sitten niillä ei ole parempaa tekemistä.
Alusta asti se on ollut meille jäsenille selvää, että aina kun jotain uutta clubissa tapahtuu, hiljaista saattaa olla melko pitkäänkin.
Mutta...
Nää pääjehut perustaa uuden clubin, mutta eri nimellä.
hyvä esimerkki tämä capcap.