Paljonko pankki veroittaa vuokraa tallelokerosta? Onko maksu kuukausittain vai jotenkin toisin? Onko suuriakin pankkikohtaisia eroja?
Tallelokero
5
1293
Vastaukset
- kaksi lokeroa
Mulla on OP:ssä n. 10 senttiä korkea lokero - maksaa 1,70 €/kk ja toisessa OP:ssä isompi, korkeus n. 20 cm, maksaa 3,8 €/kk.
Samankokoisten lokeroiden hinnat olisivat varmaan riittävällä tarkkuudella samat.
Kaikissa konttoreissa ei ole lokeroita, myös lokeroiden määrä on rajallinen. Isompia lokeroita on usein vähemmän ja voivat loppua kesken eli pääset jonotuslistalle.
Jos sinulla on pääomatuloja, lokerovuokra vähennetään niistä (omavastuuosuudella vähennettynä).
Maksu veloitetaan kuukausittain, suoraveloituksena.- Jos sinulla on pääomatuloja...
"Jos sinulla on pääomatuloja, lokerovuokra vähennetään niistä (omavastuuosuudella vähennettynä)."
omavastuuosuus, ?? en ole kuullutkaan pääomaverotuksen omavastuusta, aina sitä kuulee uutta. - kaksi lokeroa
Jos sinulla on pääomatuloja... kirjoitti:
"Jos sinulla on pääomatuloja, lokerovuokra vähennetään niistä (omavastuuosuudella vähennettynä)."
omavastuuosuus, ?? en ole kuullutkaan pääomaverotuksen omavastuusta, aina sitä kuulee uutta."
PÄÄOMATULOISTA TEHTÄVÄT VÄHENNYKSET/VEROTETTAVA PÄÄOMATULO/ALIJÄÄMÄHYVITYS
Arvopapereiden ja osuuksien hoito- ja säilyttämismenot 59,95
- omavastuu 50,00 9,95
"
Noin lukee mun verotuspäätöksessä. Jos sinulla on pääomatuloja... kirjoitti:
"Jos sinulla on pääomatuloja, lokerovuokra vähennetään niistä (omavastuuosuudella vähennettynä)."
omavastuuosuus, ?? en ole kuullutkaan pääomaverotuksen omavastuusta, aina sitä kuulee uutta.Katso esim. vuoden 2007 veroilmoituksen täyttöohje, sivu 10:
7 PÄÄOMATULOISTA TEHTÄVÄT VÄHENNYKSET
7.1 Arvopapereiden hoito- ja säilyttämismenot
Arvopapereiden ja -osuuksien hoito- ja säilyttämismenojen omavastuuosuus on 50 euroa. Jos hoito- ja säilyttämismenot ylittävät edellä mainitun määrän, merkitään ne vähentämättä omavastuuosuutta. Jos korjaat tätä kohtaa, ilmoita lisäksi lisätiedoissa hoito- ja säilyttämismaksujen saajat ja määrät.
- vuokran suuruus
on alle 75 mm korkealta tallelokerolta avainasiakkaalle 20 euroa ja kallein 451 - 600 mm korkea tallelokero on 80 euroa. Kanta-asiakkailta veloitetaan 30 - 120 euroa. Check-in -asiakkailta ja Muilta asiakkailta veloitetaan vastaavasti 40 - 160 euroa. Tallelokeromaksu veloitetaan asiakkaan tallelokerotehtävään annetulta tililtä vuosittain 15.2. tai sitä seuraavana pankkipäivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1365086Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703510"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063386Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma482702Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.342346- 1161671
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3591192- 491156
- 49892
PrimeTimen kaikkitietävä yli-ihminen taas superasiallisena
Joku mistään mitään tietämätön antaa täysin vääriä ohjeita ihmisille. Onneksi maailmanhistorian ylivoimaisin yleisnero k59725