Jyväskylä

VkJKL

Onko Jyväskylän lähistöllä yhtään nakurantaa?
Itse kiinnostunut olisin sellaiselle menemään kun vielä nuori ja ehkä ihan hyvännäköinen olen.

13

2732

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennä nakurantaan

      kun on vanha ja viisas.Suomessa ei ole yhtään nakurantaa, muutama sekaranta löytyy ja niissäkin pelkästään miehiä.

    • ole...

      varsinaista nakurantaa mutta nakuna voit olla jokarannala!! tai tulla meille ottamaan nakuna aurinkoa kanssamme!!

    • ABY

      tänä kesänä yhdellä rannalla tuossa muuramen suunnalla olen pari kertaa käynyt nauttimassa rajattomasta ... ihan yksin ja rauhassa ...

      mutta en tässä viitsi mainostaa missä se on ... mutta mailaamalla

      • ensin...

        hieman itsestäsi? ikä,sukupuoli,ulkonäkö...ym!?


      • vkJKL
        ensin... kirjoitti:

        hieman itsestäsi? ikä,sukupuoli,ulkonäkö...ym!?

        olen 25v mies 165cm normaali


      • sekä...
        vkJKL kirjoitti:

        olen 25v mies 165cm normaali

        sukupuolella ei niin väliä koska olemme aviopari, mutta kroppa pitää olla timmissä kondiksessa mieluimmin podattu!!


      • vkJKL
        sekä... kirjoitti:

        sukupuolella ei niin väliä koska olemme aviopari, mutta kroppa pitää olla timmissä kondiksessa mieluimmin podattu!!

        No en oo mitenkään erityisesti bodannu mutta kyllä kroppa ihan kunnossa on. johtuu hyötyliikunnasta.


      • innostumme..
        vkJKL kirjoitti:

        No en oo mitenkään erityisesti bodannu mutta kyllä kroppa ihan kunnossa on. johtuu hyötyliikunnasta.

        vain bodatuista vartaloista...!!!


      • Anonyymi

        Olen rannalla ottaa mallikkaasti nakuna


    • Anonyymi

      Alastomuus ei ole ollut enää siveetöntä vuoden 2006 jälkeen. Suomessa eletään muun Euroopan kanssa samoin että missä tahansa yleisellä uimarannalla voi ottaa aurinkoa alasti. Jos siihen ei liity muuta "toimintaa", se ei ole laitonta.

      Yyterissä ja Turussa tuo on jo normaalia. Nallikarissa, Kalajoella ja Kuopiossa jo silloin tällöin. Huom! Omassa pihassa aina laillista. Ruohonleikkuria voi lykkiä ihan ilkosillaan. Ja jo pelkästään C-vitamiini on riittävä syy.

      Purenudism.com

    • Anonyymi

      Porin kaupunki on ilmoittanut että se on sulkenut yyterin nudistirannan :)) Katin kontit. Nudistirannan maa-alue ei ole edes kaupungin omistus- / hallinta-aluetta. Se valtion luonnonsuojelualuetta ja päätös tulisi tehdä eduskunnassa.

      Eduskunta ei tuollaista voisi päättää, koska laki siveettömyydestä koskien alastomuutta poistui jo liki 20 vuotta sitten.

      Suomessa voi siinä kuin missä EU - maassa tahansa olla yleisellä rannalla ihan niissä kuteissa tai ilman jos haluaa.

      Porista tultiin alkuviikosta. Nudistirannalla oli väkeä jopa enemmän kuin tavallisesti. Ainakin yli 50 hlöä. Tuollainen uutisointi on ollut vain mainosta ja hyvää sellaista.

      Monet eivät ehkä tiedä. Nudistirannalla on oma mökkikylä ravintolan kera. Googlattamalla YyterBeach löytyy. On paljon viihtyisämpi kuin Yyterin leirintäalue kiljuvine lapsineen.

      • Anonyymi

        Eilenkin oli rannalla satoja yksinäisiä naisia. Panin heitä kaikkia. Enkä saanut sakkoa.
        Kaveri on jo saanut.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      228
      17189
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      170
      12219
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      47
      6017
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4872
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4815
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      21
      3977
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3595
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      137
      3026
    9. 261
      1477
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe