Asun itäpasilassa.Olen viisi ja puoli v.naaras. Painan noin 2kg.Tarvitsen ison terraarion.Paperit on kunnossa.HINTA 300e.Voi tinkiä.Jos olet kiinnostunut minusta soita.puh: 0504387567 JARMO.
kreikankilpikonna
2
538
Vastaukset
- kiinnostunut kilpikonnista
Meidän perheemme on pitkään harkinnut maakilpikonnan hankintaa lemmikiksi. Kreikan kilpikonna on yksi harkitsemistamme lajeista. Kerrotko enemmän kilpikonnastasi (esim. luonne) ja miksi luovut siitä? Onko konna ollut sinulla kauan? Onko se terve? Pystymme tarjoamaan konnalle hyvän kodin, mutta talvihorros pelottaa - eli herääkö konna ja osaammeko paastottaa oikein sun muuta. Jos konnasi tulee meidän perheeseemme, voisitko neuvoa alkuun meitä hoidossa, siis lähinnä horrostamisessa vai voisiko sen jättää ensimmäisenä vuonna väliin?
- Puikula-pulla
Kilpikonna ei ole varsinaisesti horrostanut meillä se on vain vähän uninen talviaikaan.Terve ja syö oikein hyvin.Välillä sen kanssa voi jopa leikkiä.Konna on ollut meillä vuoden.Syy myymiseen on : Kun konna tuli meille enssimmäistä kertaa ajattelimme että se sopii meille, mutta olimme sen suhteen vääräässä.kilpikonnamme ei ole meille sopiva lemmikki.Haluamme hänet hyvään kotiin.Hinta on tällä hetkellä 400 e .Voi neuvotella hinnasta.Kilpikonnaa saa tulla katsomaan.Puh:0504387567.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082349Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41195Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471022