Katsokaa heidän autojaan. Turhamaisuus miehillä on kallista laatua.
Autoissa tämä eurosatsaamisen turhamaisuus korostuu; On navigaattorit, spoilerit, EPÄKÄYTÄNNÖLLISET VANTEET LEVEINE MATALAPROF. RENKAINEEN, puuratit, puiset vaihdekepin nupit, pakoputken päät, alustamadallukset, helmapellitykset, lokareiden kromilistat, maalaukset, teippaukset ynnä muut kaikenmaailman tingel-tangelit.
Tämmöset auto-egoiset tyypit eivät minussa herätä kivoja tunteita tätä autoo sompaavaa (apinaa) kohtaan. Tämän laatuinen uros tuntuu lähinnä naurettavalta.
Onko se taas turhamaisuutta, jos olen naisellinen meikkeineni ja hepeneineni. Minusta se on vain miesten miellyttämistä. Tiedän kyllä mistä miehet pitävät.
Autoissa tämä eurosatsaamisen turhamaisuus korostuu; On navigaattorit, spoilerit, EPÄKÄYTÄNNÖLLISET VANTEET LEVEINE MATALAPROF. RENKAINEEN, puuratit, puiset vaihdekepin nupit, pakoputken päät, alustamadallukset, helmapellitykset, lokareiden kromilistat, maalaukset, teippaukset ynnä muut kaikenmaailman tingel-tangelit.
Tämmöset auto-egoiset tyypit eivät minussa herätä kivoja tunteita tätä autoo sompaavaa (apinaa) kohtaan. Tämän laatuinen uros tuntuu lähinnä naurettavalta.
Onko se taas turhamaisuutta, jos olen naisellinen meikkeineni ja hepeneineni. Minusta se on vain miesten miellyttämistä. Tiedän kyllä mistä miehet pitävät.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kiitossss....
Olet täysin oikeassa. Kaikki nuo autoheebelit kuuluvat myöhästyneeseen puberteetti-ikään, eli 20 - 25 vuotiaille, ja sen jälkeen niitä ei pitäisi autoissa enää näkyä. Mutta niin vain pojat jatkavat piliään vielä vanhempanakin. Ehkä se on tarpeen.
Edellä luetelluista huvittavin "tarvike" on navigaattori. Sen ostavat pääasiassa ne, jotka ajavat vain kodin ja työpaikan väliä. Kytkevät navin päälle ja kuuntelevat ajo-ohjeita jo ennestään tuttuun reittiin :D
Tyttökaveri kommentoi eilen tuota aika isoksi. Kai se sitten on, enpä harrasta "vertailua". En ymmärrä, miten auto edes liittyisi fyysisiin mittoihini.
Minulla on autossani navigaattori, tosin laitan sen päälle yleensä vain matka-ajossa, silloin tarkasta nopeusnäytöstä, ylinopeusvaroituksesta ja kameratolppahälytyksistä on hyötyä. Kivasti siitä on apua myös silloin, kun pitää käydä jossain vieraassa paikassa. Laite opastaa minulle lyhimmän reitin, jolloin bensaakin säästyy. Eikä nuo ole edes kalliita. Ostaisit itsellesikin, ihan hyvä laite se on.
Heikon itsetunnon omaavista automiehistähän sanotaan, että hieno auto ja sen hillittömät lisävarusteet ovat heidän pienen molonsa jatke.
Kun kerran kaikkea muutakin tutkitaan, niin tuostahan kannattaisi tehdä oikein tutkimus. Selviäisi sekin, että onko isomahaisilla mersu- ja katumaasturimiehillä prinssinakki, vaiko ihan kunnon kabanossi.
Navigaattorille ei minulla ole käyttöä, löydän anakondani muutenkin.
Tarvitsee vain avata vaatekaappi, sillä puolet omaisuudesta on siellä. Jos luulet tietäväsi mistä miehet pitävät, niin miksi yleensä kirjoitit viestisi?? Miehetkin yrittävät miellyttää naisia hienoilla autoilla ja useimmat miehet pitävät autoista siksi niitä "turhamaisesti" tuunataan.
Et saa miestä mahtumaan naisen muottiin vaikka miten haluaisit, sinun täytyy vain elää ongelmasi kanssa tai hyväksyä se.
- minusta tarpeeton Härmässä,jossa jatkuvasti risteyksiä ja valoja.
Minkälaiset vanteet on epäkäytännölliset? Ja mikä vika on matalaprofiilisissa renkaissa? Entäpä alustasarjoissa? Oletko koskaan kuullut että niillä parannetaan auton hallittavuutta?
Parannetaan hallittavuutta? No jo täytyy olla huono auto, jos ei tehtaan alustalla ja säädöillä tiellä pysy. Voihan se vika olla kyllä kuskissakin...
Jos siviiliautoista puhutaan, niin alustasarjat ja madallukset ovat vain ja ainoastaan ulkonäön parantelua varten. Onhan se "makeeta", kun matalan auton pakoputki raapii asvalttia.
Eivät miehet vaihda autoihinsa vaihdekepinnuppeja, madalla alustoja ja koristele pakoputkenpäitä.
Eivät vaihda vaihdekepin nuppia vaan vaihtavat vaihteiston, eivät ainoastaan madalla alustaa vaa tekevät siihen muutakin, eivät vaihda putkenpäätä vaan koko putkiston ;) Autot ovat harrastus siinä missä muutkin
Kuka sinulle opetti muutaman autoiluun liittyvän sanan?
Koska muutenhan et tunnu autoista mitään ymmärtävän.
En minäkään kahtaa kertaa vilkaise näitä tuning -pellejä, sillä autojen koristelussa pätee sama kulunu fraasi kuin ihmistenkin tälläytymisessä:
- pieni on kaunista
Riittää että autoon laittaa madallussarjan, vakioista hieman poikkeavat alut, ja mahollisesti puskurit korin väriin.
Ei siihen juuri muuta kaivata.
Nämä autojaan hurjasti blingblingaavat jätkät vaan peittelee melansa pienuutta ja järkensä puutetta.
Ja mitä tuohon pukeutumiseen tulee (en vaan tajua miten se tälle palstalle kuuluu) vedän ite niskaan mieluummin lyhyen hameen ja pienen topin hyvän maun rajoissa, enkä suinkaan jätkämäisiä vaatteita.
Vaikka autonasentaja oonkin.