Haarikka on saatava takaisin sulostuttamaan huittislaista katukuvaa ja tietenkin monia monia sitä kaipaavia ja niitäkin, jotka eivät paikasta tai sen tunnelmasta mitään tiedä. Huom! kunnallisvaaliehdokkaat, tässä vaalilausetta: Maata maattomille, työtä työttömille ja Haarikka takaisin!
Haarikka takaisin!
ProHaarikka
51095
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Haarikkahan kuvattaisiin nykyään termeillä huipputrendikäs neukku-nostalgiaa tihkuva streetbar. Jos olisi siis olemassa. Lautturin parkkipaikka ei ole ollenkaan trendikäs juoda A-olutta tai bacardicolaa.
voisi sijoittaa Huittisissa ihan uusille kulmille. Tyhjää tilaakin kyllä löytyisi, mutta eikös olisi mukavaa saada jo purettu haarikka samanlaisena takaisin? Siinä matkailuvalttia.
Ei ole kukaan valtuutettu luvannut Haarikkaa takaisin. En taida äänestää. Mutta pääsi sentään päivän Lauttakylä-lehteen kuvaan.
mutta koska en ole paikkakuntalainen alunperin niin kysyisin että mikä ihmeen haarikka??? Kertoisiko joku ystävällisesti?
Tai ainakin varustettu a-oikeuksin.
Siinä Lautturin parkkipaikalla oli 1980-luvulle asti E-osuusliikkeen kauppa ja ravintola. Jos ravintola olisi vielä olemassa niin se olisi takuulla Aki Kaurismäen lempipaikkoja.