Tämäkö parasta Rasmusta?

Koskaan!!!

The Rasmuksen Livin' in a World Without You on ensimmäinen single albumilta Black Roses ja kyseisen albumin olisi Rasmuksen poikien mukaan oltava kaikista paras levy mitä heiltä on ilmestynyt.

Mielestäni Livin' in a World Without You on ihan ok biisi mutta vähintäänkin saman tasoisia kappaleita löytynee monia Dead Letters ja Hide From The Sun albumeilta. Siis kysymys kuuluu onko Blakc Roses sittenkään se paras Rasmuksen albumi?
No sen me kuulemme vasta syyskuussa kun levy ilmestynee Suomessa 24.9 ja kansainvälisesti 26.9, mutta In The Shadowsin veroista hittiä Livin' in a World Without You kappaleesta tuskin kuitenkaan tulee.

http://www.myspace.com/therasmus

4

1004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • plaxx

      Se on niin monesta asiasta kiinni se mistä tulee se hitti ja mistä ei. Videolla esim. suuri merkitys ja miten se lähtee soimaan eri musakanavilla. Onhan toi biisinä parempi kun vaikkapa In The Shadows. Soundit on hyvät onhan Rasmuksella nyt ekaa kertaa oikea tuottaja taustalla. Toisaalta taas HIM:in uusimmalta levyltä eka sinkku Kiss of Dawn omasta mielestä melkeen parasta HIM:iä koskaan, mutta eipä se sitten pärjännyt yhtään odotetusti.

      • Koskaan!!!

        Venus Doom olisi ollut parempi viralliseksi ensi singleksi HIMIn uusimmalta Venus Doom levyltä ja taisi Villekin mainita jossain haastattelussa kyseisen biisin omaksi suosikiksi jossain haastattelussa, mutta miksi sitten siitä ei tehty sitä ensimmäistä singleä?

        No jossitella voi pitkään , mutta aina ei voi osua oikeaan. Se, että molemmat kappaleet Kiss of dawn ja Venus Doom löytyivät samalta singleltä ja soivat samaan aikaan radioissa suomessa oli pienivirhe jonka olisi voinut välttää ja täten kyseinen kappale olisi vielä voitu myöhemmin julkaista singlenä. Ehkä levynkin olisi myynyt paremmin tai sitten ei.


    • O.o//

      Ei sais tuomita ennen ku on koko jutun kuullu. vasta kaks biisiä koko levyltä on voitu kuulla. ei siis voi vielä tuomita. Parasta Rasmusta voi hyvinkin olla.

    • .......

      Mun mielestä tuo uusi biisi kuulostaa enemmän The Rasmukselta kuin monet uudemmat biisit.
      Tai no vaikeahan sitä on kenenkään mennä sanomaan, että miltä The Rasmuksen "pitäisi" kuulostaa, mutta itse en koskaan oikein vakuuttunut tuosta The Rasmuksen raskaammasta
      linjasta. Uusi biisi on vähän samanlaista pop-rockia kuin Into-kevyn biisit.

      Into oli aikoinaan suosikkilevyni The Rasmukselta ja kuuntelin sitä vähän aikaa sitten uudestaan ja edelleen kuulosti hyvältä, joten mitään ylikasvamista ei ole minun kohdalla tapahtunut. Jos uusi levy on sitä mitä tuo single lupailee, niin taatusti ostan. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      225
      5106
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      195
      2735
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1582
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1550
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1312
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      106
      1300
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      133
      1265
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      162
      1216
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1184
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      86
      1184
    Aihe