Asuntojen hinnat

Viikko sitten puolisko sanoi että on uusien asuntojen hinnat tulleet alas Kouvolassa lähes 1/3 osasta. Nyt kattelin pirruuttaakseni hintatietoja ni erräästä talosta josta aiemmin 2007 oli neliö myynnissä yli 90te oli myynnnissä saman kokoinen neliö 77te. Ja saman suuntaista muissakin kohteissa.
3510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että silleen.

Äänestä
  • Kunhan pirruuttaiksein kahtelin. Kattokaapa pirruuttaaksenne paljonko Kouvolan alueella myydään liikekiinteistöjä. Myydään nimittäin sen verran paljon että hankkiutuvatten eroon. Oon jo muutaman vuoden katellu ja noin paljon ei ole aiemmin ollu myynnissä. Iltalehessä joku oli pannu merkille jotta sahoja myyvään enemmän ku koskaan ennen. Se nyt on ymmärrettävää. Mutta jotta merkit on nähtävissä. Mutta että ihan ilmaiseksi. No ei muuta ku sovitahan näyttö ni jo vot mulle kelpaa. Taitaa vuon nuo kustannukset nousta niin että jotta tierä häntä sitten nii.

    Äänestä

en ostaisi neliön kokoista asuntoa liian piäni mun makkuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Da Lai Lama kirjoitti:

Viikko sitten puolisko sanoi että on uusien asuntojen hinnat tulleet alas Kouvolassa lähes 1/3 osasta. Nyt kattelin pirruuttaakseni hintatietoja ni erräästä talosta josta aiemmin 2007 oli neliö myynnissä yli 90te oli myynnnissä saman kokoinen neliö 77te. Ja saman suuntaista muissakin kohteissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu