Tietääkö kukaan ton orkkissoittimen speksejä? Paljonko siinä on tehoja 4 ohmiin? Onko siinä linjaulostuloa, johon voisi laittaa oman vahvarin perään. Millasella hommalla siihen saisi kunnon soittimen asennettua (samalla tietysti myös kunnon kaiuttimet).
m6 vm 2007 radio
zebbe
4623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En osaa vastata kysymykseesi, totean vaan, että ennen kun osti uuteen autoonsa Blaupunktin tai Pioneerin radion ja pari hyvää kovaäänistä, oli äänen laatu ensiluokkainen. Nykyisin on uudessa valmiina 4 tai 6 kaiutinta ja radio täynnä turhia ominaisuuksia. Mutta ääni on niin surkeata kähinää, ettei sitä kestä kuunnella. Näin oli edellisessä Avensissani ja näin on 2007 kutosessani. Ikävä on vanhaa mersuani ja sen blaupunktia.
aivan järkyttävät.Ei basson hiventäkään klopsuttaa bassoa kuin pahvilaatikkoa taputtelis lusikalla.Miten ne laittaa noin avuttomia vehkeitä nykyautoihin,onneksi standardi aukko soittimessa joten sen voi vaihtaa,uusien kaiuttimien sijoitus sitten suurempi ongelma.Mutta niin kuin sanot on menty taaksepäin kehityksessä kun standartisoitin ei käy useimpiin nykyautoihin,ja ne on viellä edullisiakin.
http://www.mazdago.net/index.php?topic=1118.0
ja täältä: http://www.mazdago.net/index.php?topic=18140.msg109318#msg109318