Ottakaa

Kontaktia Mattiin ja selittäkää hänelle, ettei hallituksen maine ainakaan parane sillä, että hän raahaa naisystäväänsä joka paikkaan.
Tänään uutisissa klo 16.00 he marssivat asuntomessuilla, seuralainen tiukan näköisesti ensin ja Matti puudelina perässä.
Tämä touhu täyttää jo kaikki farssin kriteerit.
3117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole asiallista, että lähes jokainen uutisväläys,
missä pääministerikin on mukana alkaa Mertalan esiintymisellä.

Äänestä

älä valita, Tarja hoitaa asiaamme.

Ookko meikäläisiä !

Äänestä

että kun joku hallituksen touhuihin todella kyllästynyt laskee Vanhasesta ilmat pihalle, niin Sirkka Mertala perii valtaistuimen. Vrt. Juan ja Evita Peron...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt jo joku ! kirjoitti:

Kontaktia Mattiin ja selittäkää hänelle, ettei hallituksen maine ainakaan parane sillä, että hän raahaa naisystäväänsä joka paikkaan.
Tänään uutisissa klo 16.00 he marssivat asuntomessuilla, seuralainen tiukan näköisesti ensin ja Matti puudelina perässä.
Tämä touhu täyttää jo kaikki farssin kriteerit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu