ongelmaan?
Lasten aterioista säästetään, kun herrat haluaa golffaamaan! Mielestäni se on väärin.
Lasten aterioista säästetään, kun herrat haluaa golffaamaan! Mielestäni se on väärin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
toisenlainen, kuin näiden nykyisten Koulupsykelookien ja muidenkin, nykyruokaneuvojien toimenpiteet ovat. Nuorimmalla tyttärelläni on Kolme poikaa Ekaluokalta aina Lukioikään asti. Kun seuraan heidän ruokatottumuuksiaan, niin olen "Kauhiasti hämmästynyt". Olenkin ankarasti arvostellut näitä Hampurilaismössöpoikia, aina riitelyyn asti.
Seriffikin näkyy tehneen aloitteen aiheesta, tuo Hampurilaisuus on meidän Suomalaisten ehkä suurin ilmiö siinä, että me Suomalaiset olemme Amerikkalaisempia kuin Amerikkalaiset itse. Maastamme on tullut täysin Amerikkalainen yhteiskunta Hampurilaisten myötä, en voi kun valittaa.
Valittavat, että rahat eivät riitä mihinkään, mutta syövät monta pientä kaloripommia hintaan 7 euroa kappale tai enemmänkin.
Miksi ihmiset sitten eivät ajattele omaa etuaan, vaan antavat itsensä lihoa rumiksi?
Luulisi, että elämä tulee liika kilojen myötä raskaammaksi, kun pitää jatkuvasti rahdata ylimääräistä ihraa paikasta toiseen vyötäröllään ja muissakin paikoissa kehoa?!
Laihuuden liika ihannointi on myös sairasta, koska se johtaa normaalipainoisten teinityttöjen laihduttamiseen alipainoisiksi. Taasen liika lihavuuskin on ongelma. Milloin ihanteeksi tulee normaalipaino?
johtomiehiltä. Heidän tehtävänään on huolehtia siitä, että kunnilla
on mahdollisuus huolehtia kouluruokailusta lain edellyttämällä tavalla.
entinen yrittäjä ja nyttemmin eläkkellä. Hän on siis ollut johtaja.
Mitä nyt velanedessä seisoin, ja rahoitin yritystä sen alkutaipaleella, kun kaikki meni mitä tulikin, ennenkuin saattiin Firma "Oortinkiin#, että sellainen Johtaja Ukki oli.