saako mistään 20e pikavipin?

hannananna1

niin saako mistään 20e pikavippiä?

38

15430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niitä

      hae sanalla,LAINAT.siellähän niitä on lainan antajia vaikka kuin monta.

      • oiudfcvbnmcghj

        saa ja on varaa valitakin ;)
        www.lainahaku.com


      • juuso-1987

      • juuso-1987

      • Anonyymi
        oiudfcvbnmcghj kirjoitti:

        saa ja on varaa valitakin ;)
        www.lainahaku.com

        Kyllä nyt on taas tullut muutamia vippipaikkoja, mistä saa pienen muutaman kympin vipin, täällä listattuna kolme eri mestaa https://epikavippi.fi/


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nyt on taas tullut muutamia vippipaikkoja, mistä saa pienen muutaman kympin vipin, täällä listattuna kolme eri mestaa https://epikavippi.fi/

        Tää on paras hain 5 egee sain 10e toimii


    • käy läpi

      Vaikka mistä. Suosittelen omatoimisesti tutkimaan hyviä pikavippi listoja läpi esim.
      lainavertailu.blogspot.com/2008/04/pikavippi-pikalaina.html

      Muutenkin omatoimisuudesta on apua lainaa hakiessa. Silloin saa varmasti itselle sopivimman lainan.

      • Anonyymi

        Kyllä se 50 € taitaa olla alaraja yleensä. Pieniäkin summia saa joustoluottosopimuksilla. Ylipäätään joku puskurirahasto on hyvä olla tai sellaiseksi sopiva joustoluotto, jos yllättäviä rahatarpeita tulee https://tinyurl.com/rahaopas .


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Todella näitä seurannut

      Sen enempää moralisoimatta, mutta 20kypän vippiä? ei kuule kannata pyydä joltain kaverilta ennemmin siinähän on jo suuri osa pelkää korkoa.

      Ja toiseksi jos olet duunissa mene omaan pankkiin ja hae sieltä usko pois kannattaa ja tulee halvemmaksi.

      Nämä pikavippi firmat ovat "kiskureita" ja tässä on muutamalla tutulla "tuskien" taival alkanut maksuun kämähtää kesän saldot.

      Yhtä hyvää kamua jeesasin siis lainasin sille satkun että ei tarvii mennä "kiskureille" se PÄSSINPÄÄ meni sitten sinnekkin kesäkuussa ja nyt eilen kinus siis kinus rahaa että saa maksettua 300 vipin ja on mullekin satkun velkaa.

      Sillä ei nyt niin kiirettä, mutta en hyvällä tahdollakaan lainaa rahaa vipin maksuun koska yritin jo jeesata ennen vippailua satkulla.

      Meinaan on taas viikonloppu tulossa ja "kiskuri"firmat tekee tulosta, uskokokaa hyät ihmiset ei se kannata.

      Ja olen tässä ihmetellyt aina mihin jengin fyrkat katoaa kesällä saavat lomarahat liksan ym. ja silti lopussa sen ymmärtää jos jotain omaisuutta hankkii ja kenties sapuskaan,perheelle mutta että kantaa teransseille ja viinaan rahat.

      Siis käyn kyllä itsekkin ravintoloissa mutta en velaksi, kuten en viina osata viinaa tai muutakaan .

      Ihme että eivät ole perustaneet vippaus pistettä ravintoloihin niissä sitä katetta tulis.

      Jos sulla todella on 20kypän tarve mene vaikka panttausfirmaan ja laita puhelin sinne tai muuta omaisuutta mutta sanokaa ei "kiskureille"

      Täällä maassamme oli otollinen aika näille kiskureille nyt alkaa olla nuoret ja vielä varusmiehet kusessa näiden kanssa, tämöisen firman voi perustaa kuka tahansa hakee vaan pääoman jostain rahoituksesta(pankista) ja alkaa vippailla hyvä katete ja paranee.
      Jengi luulee todella että saa vippiä mutta uskokaa näin ei todella ole jos teillä on maksuhäiriö merkintöjä ja jos todella tulee se merkintä "kiskuri" firman toimesta niin siinä katselet sitten luotottomana viisivuotta vai mitä se on elämääsi, niin ja maksat niitä vippejäsi ulosoton kautta pois.

      Laskekaas todella mitä maksaa vippi korot oikeudenkulut korot perintäfirman kulut korot luottotiedoton korot jne..
      KANNATTAAKO?

      Näin on tuttavan kohdalla käymässä ja pitää nyt katsoa mitä teen katsos kun on perheellinen mutta pitää vissiin odottaa että menee ensin tiedot jotta ei varmasti saa lainaa mistään.

      • muttamutta

        jos rahapula on vähän suurempi ku toi pari kybää ja tarttee esim. jonku sähkö/vesilaskun maksaa mut saa palkkaa tai jotai vähämyöhemmin. Kaks viikkoohan nois on yleensä se takaisinmaksuaika nii pitää vaan olla varma et saa rahat sit siihen vipin takaisinmaksuun. Ei mun kavereilla ainakaa tollasia satasia oo antaa lainaks..
        Nii mielummin tietty otan jonku pikavipin ettei sähköt mee..toki varmistan et on varaa maksaa takas..
        Ja sit ku se palkka tulee nii heti ekaks maksaa se vippi takas nii ei tuu mitää häiriömerkintöjä siitä sähkölaskustakaan ja jos myöhemmin tulee sama tilanne nii saa uudestaanki haettua vähävippiä.
        Toki jos ei oo säännöllisiä tuloja niin suosittelisin jättää väliin se vipin otto koska sit on vaan enemmän veloissaa..
        Jos täysjärkisesti ajattelee nii kylhä sen voi ottaa mut täysjärkinen myös pitää huolen takaisinmaksustakin..


    • nettari

      Nuin pienet vipit kannattaa pyytää tosi kaverilta ei vieraalta!

      • Anonyymi

        Lainaa napureita. Niin ne mutkin röyhkeät rahan lainaajat ,soitaa ovikeloa meriselityksineen ja yrittävät lainaa rahaa heille. Mutta todelisen tarpeesesi.Tilaa aika kirkon diakonille, vaikka et kuuluisi kirkoon.Saat ainakin yksin asuvana 20 e. maksusitomus ruokakaupaan.Vähän enemän sama sosiaivirasto.Ei Kela. ment sossun,pydät päivystävän soialityöntekijän puheille. Voit joutu odotaa 1-2 h. Mutta kannatti.Puhelin jos tilaat ajat tys.Ei auta sinua. Älä unohda vippi kassoja vanhemmat ja Iso vanhemmat. Hesasta


    • J90

      Mobiilivipistä tuli tarjous viesti 20€ vipist. 1€ korko. olispa ollu 100€ ja 1€ korko ni oisin voinu ottaa

    • kätevä jouni
    • vippifirma
    • 20vippi
    • vipit20
    • jimmy09
    • Aroon
    • yhgg

      http://www.uudetpikavipit.net

    • juuso_s
    • åäöl
    • pikkulaina
      • juusopertt

        toimii kun junan vessa... www.pikalainaa.fi
        sopivat summat ainakin mulle, kun tarvii pientä lainaa


    • 20eur vippi

      Mikseipä juu 20eur vippi jos kulu olis vaiks joku 2eur,-viikoksi laina ni ei tarvi kinuta mistään.
      Nettihakemuksella tuollainen ni ok.

    • pypypypy

      sain eurolimiitti palvelusta KE

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos sulla kultakoruja,arvokaampi joku äly laite.Vie kanikonttori tai joku ostoja myynti myymälä.Netistä löydät kotisi lähimmän ne.

      • Anonyymi

        Aika höpöhommaa, mutta jos sinulla on pillu niin voit myydä sitä ja se jää vielä sinulle


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.curve.com/en-gb/signup/#YZNEK tästä ilmainen Curve kortti ja kun vahvistat henkilöllisyyden ja ostat 3 ostosta vaikka Google pay kautta 5eur tienoilla saamme molemmat 50e kiitokseksi. Eli 50e saat lahjaksi .

    • Anonyymi

      Saa ainakin sen uusi asiakas 100eur ja muudenkin maksutapaetuja päivittäisostoksista jne.
      https://vivid.money/r/davy53K/ sinänsä vippiä ei tarvitse kun voit saada sen itse.

      • Anonyymi

        Ja myös Vivid tarjoa 100eur uudelle asiakkaalle jos tilaa kortin ja tekee kortilla ostoksen. Hyvät maksutapaedut päivittäisessä käytössä eli esimerkiksi apteekki 4% ostoksista takaisin
        Lidl 5% takaisin Prisma 8% bensa asemat 4% junaliput matkustus ym 4% auton parkki palvelut 5% jne jne eli aika hyvä ja sen päälle se satanen uuden liittyjän lahja ei sinänsä mikään paha etu. Säästämistä varten hyvä etu .


    • Anonyymi

      Curve antaa uudelle liittyjälle 50e lahjaksi 5x saa itse kutsua uuden ystävän sen yli ei saa enää. Ei ainakin maksa mitään ja kiva palvelu sekin kun voi monella kortilla maksaa eli ydellä kortilla vain ja se on debit kortti.

      Näin äkkiseltään helpompi saada kuin joku vippi tms.

    • Anonyymi

      En ymmärrä vikisiä. Lataa Curve sovellus vahvista identiteetti henilöllisyys tilaa kortti tee pari kolme ostosta siinä yli 5eur edestä ja saat sen 50 lahjaksi .

      Kätevä eikös niin.
      Raja on vaan 250eur saa vain lahjaksi sen yli ei saa sitten jos pyydät uuden ystävän liittymään jne.
      Parempi kuin kallis vippi.

    • Anonyymi

      Falloslaina antaa yhä nykyäänkin kesäkuussa 2025.

      Falloslaina pelasti mun Juhannuksen, tuli hommattua jääkaappiin kunnolla olutta ja makkaraa!

      Kiitos Falloslainalle!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      96
      2005
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      286
      1827
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      320
      1644
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      197
      1520
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1081
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      29
      1036
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1027
    8. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      994
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      988
    10. Toivon että jätät tämän päivän jälkeen minut lopullisesti rauhaan mies

      Ihan kokonaan, kiitos.
      Ikävä
      67
      964
    Aihe