Iisalmessa on vietetty melko hulvaton kesä.Torille on saatu jälleen 5-vuotissremontti kohta valmiiksi. Uusi uljas satama odottelee rahalastissa seilaavia huvijahteja. Linja-autoasemaa aletaan siirtää paikasta a paikkaan b.
Konsernijohtaja lähtee verovaroilla tarkistamaan itäratojen kuntoa.....
-Mistäpä muualta kuin lasten suusta otetaan sitten säästöt! Tietenkin ruuasta!Ottakaapa vanhemmat kantaa ja vihelletään tämä peli poikki
ja KUNNOLLA!!!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/savo/hintojen-nousu-haukkaa-kouluruokaa(193576).ece
Konsernijohtaja lähtee verovaroilla tarkistamaan itäratojen kuntoa.....
-Mistäpä muualta kuin lasten suusta otetaan sitten säästöt! Tietenkin ruuasta!Ottakaapa vanhemmat kantaa ja vihelletään tämä peli poikki
ja KUNNOLLA!!!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/savo/hintojen-nousu-haukkaa-kouluruokaa(193576).ece
Vastaukset 5
Vanhimmat
voima. Kyllä se näin on, että nyky ihminen hinkuu rahan perässä kaikin keinoin ja voimin.
60 luvulla kun koulusta tuli ilmainen niin silloin porvarit taisteli kaikin voimin sitä vastaan.
Porvarien pennut vain kouluun.
Kaupunki tuhlaa julkisivuun. Sanonta kuuluu: Moni kaupunki päältä kaunis mutta sisältä pelkkää paskaa
Ruuan hinnannousu on pakottanut koulukeittiöt monin paikoin karsimaan ruokalistojaan, minkä koulutiensä aloittavat lapset ovat joutuneet karvaasti huomaamaan.
Moni opintaival on alkanut katkeralla pettymyksellä.
Esimerkiksi Viljakkalassa Kusipään ala-asteella pieni eppuluokkalainen Martti, 35, havaitsi suureksi surukseen, ettei tänä syksynä olekaan enää tarjolla tillilihaa joka tiistaina. Sen sijaan oppilaat saavat tyytyä halvempaan jauhelihaan ja spagettiin. Kasvisten kallistuminen taas saattaa merkitä loppua toiselle kestosuosikille kesäkeitolle.
“Voi vittu kun vituttaakin”, Martti kommentoi. Hänen pelätään tillilihakriisin takia ryhtyvän pelaamaan sotapelejä, kuuntelemaan heavy-musiikkia ja lopulta tappamaan ihmisiä.
aaagghhh..nauraa vedet silmissä.se tilliliha,juustokeitto ja sianlihavatkuli oli meilläkin ihan must!paahtokiisseli taas jälkiruuissa!
niihän tuo tori valmistuu aikanaan, niekyn ppmuutkin rojektit p erkkele tehkkee töitä vittuaako täällä valitatte luuserit mie kyllä juon välistä, mut teen mä hommiaki9n ihan sikana kotona jka toissä aloptan aamusdin 4 440
Kuin Peltomäen kaatopaikan asfaltista valettu pihamaa. Kaatopaikalla on sentään enemmän tarjottavaa kuin kyseisellä "torilla". Oikeassa muuten olet siinä kouluruokien tasossa ja muussakin mitä nämä meidän valitsemat valtuutetut ovat saaneet säästettyä , otetaan esim .siivouksen ulkoistaminen kouluissa. Lapset uivat paskassa, kun nämä huippu siivousfirmat käyvät pyyhkäisemässä paikat puhtaiksi. Nämä valtuutetut ovat yli puoluerajojen täyttä roskasakkia.