Astrid Thors Hoidappa tämä nainen kotiin jonka oma perhe on hylännyt.
Niitä maahan muuttajia tänne kyllä olet ottamassa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078059401_uu.shtml
Niitä maahan muuttajia tänne kyllä olet ottamassa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078059401_uu.shtml
Vastaukset 7
Vanhimmat
Thors haluaa hyysätä Suomeen kaikenkarvaista väkeä joilla ei ole pienintäkään yhteyttä Suomeen. Nyt olisi syntyperäinen suomalainen kyseessä joten nyt toimeen Thors. Työelämään hänestä tuskin on mutta ei ole Thorsin muistakaan suojateista joten siinä on puntit tasan. Ainoa etu onkin Thorsin kannalta, että näistä muista saadaan ns. suomenruotsalaisia jota tämä nainen tuskin on, vai onko?
Nainen oli asunut lähi-idässä jo pitempään eikä ilmeisesti kuulunut Suomen sosiaaliturvan piiriin.
Saadakseen sairaanhoidon Suomessa pitää maksaa tänne myös veronsa. Ei kai sitä nyt ketään pelkän syntyperän vuoksi tänne kuljeteta.
Tajuttomana ja sairaalakuntoisena ei Suomessa voi vaihtaa edes asuinkuntaa saati sitten että ulkomailta tänne tuotaisiin joku hoitoon jolla ei ole Suomessa osoitetta eikä kuulu meidän sosiaaliturvan piiriin.
uudeleen mitä tuli sanottua?? Aletaanpas katsoo kuinka moni maahanmuuttaja on asunnut suomessa ennen sieltä tulee myös sairaita raaja rikkoja, mut SUOMI MASKAA MITÄÄN PUHUMATTA,,,ei pitäs tuoda maahanmuutajiakaan jotka ei ole terveitä.
Ankdam varmaan tarkoitti että Suomi ottaa vain ja ainosataan terveitä riskiä ihmisiä,mut sitä se ei ainakaan ole,kun katselee heitä kadulla hyvin monet on sairaita ja raajarikkoja. Eivätkä ole syntyperältään suomalaisia ei vielä nimen perusteellakaan.
MIHIN ANKDAM OIKEIN VETOAT,ETTÄ OLIS PITÄNNYT MASKAA SUOMEEN ENNEN VEROJA,KUN TULEE SUOMEEN?????
"Nainen oli asunut lähi-idässä jo pitempään eikä ilmeisesti kuulunut Suomen sosiaaliturvan piiriin.
Saadakseen sairaanhoidon Suomessa pitää maksaa tänne myös veronsa. Ei kai sitä nyt ketään pelkän syntyperän vuoksi tänne kuljeteta."
Tänne kuljetetaan muutakin porukkaa joilla ei ole edes syntymäperä kyseessä, pelkästään Thorsin halu saada uusia ns. suomenruotsalaisia paperilla.
Jos muutat useammaksi vuodeksi ulkomaille menetät Suomen sosiaaliturvan ja palattuasi vakinaisesti Suomeen sinun on anottava se uudelleen. Suomen kansalaisuus ei tarkoita että aina saat hoidon kotimaassa.
Henkilö joka vakinaisesti asuu Suomessa pääsee yleensä myös sosiaaliturvan piiriin.
http://www.kela.fi/in/internet/suomi.nsf/NET/291007100618HS
"MIHIN ANKDAM OIKEIN VETOAT,ETTÄ OLIS PITÄNNYT MASKAA SUOMEEN ENNEN VEROJA,KUN TULEE SUOMEEN????? "
m.m. tähän
http://www.kela.fi/in/internet/suomi.nsf/NET/291007105418HS?openDocument
Miten maahanmuuttajat (rikolliset) pääsee sos:turvan piiriin.