Mimmu vaatekaupassa- juu...

Elvin C

Kun joku kirjoittaa heti otsikoita tyyliin "reality bites", niin tulee mieleen että ihmisethän ne pikemminkin puraisevat. Mimmu on töissä vaatekaupassa, so what? Ennen Mimmu oli töissä Tiktakissa (sanamuoto sallittakoon). Pitää olla aika katkera että alkaa heti loksuttamaan jotain "todellisuudesta" tai "opetuksista". Kiva tyttö ja mukava duuni.

nimim. mimmu-fani

2

1043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ähjhjn

      Mitä ihmeellistä siinä on muka sitten on jos muija on töissä vaatekaupassa, tosiaan. Mitä ihmeellistä siinä on, että jonkin aikaa rämpyttää bändissä jos töitä kohtalaisesti riittää ja sitten kokeilee jotain muuta. Ei täällä pohjolassa kaikki musiikin tekijät ole mitään riutuvia taiteilijoita joiden ikuisena haaveena olisi maailmanvalloitus ja eläkeikään asti kitara kädessä lavoilla heiluminen. Jos haluaa tehdä jotain muuta niin mikä hitto siinä on niin ihmeellistä.

    • mieltä 2

      samoin.
      moni ajattelee täällä että "suutari pysyköön lestissään",
      jolloin
      jos on ollut 80-luvulla andy mc coy,
      on oltava lopun ikää.
      no, andy onkin,
      mutta me muut...
      :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      372
      2033
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1326
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1193
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1087
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      946
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      122
      890
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      818
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe