Kipua ympäri keskivartaloa

Tunnen välillä viiltävää kipua ympäri keskivartaloa, kipu ei ole kovaa mutta sen kyllä juuri tuntee. Olen huolestunut, oiskohan syöpää? Luulen kylläkin nykyään joka kipua syöväksi. Valaiskaa tietämätöntä.
2395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oireesi, kipu, kuullostaa enemmän lihasjännitykseltä tms. Kukaan maallikko ei kuitenkaan voi tehdä diagnoosia, joten jos asia kovasti vaivaa, niin lääkäriin.

Äänestä
  • alkanut jo lieventyä, ei tunnu enään lähes lainkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut....... kirjoitti:

Tunnen välillä viiltävää kipua ympäri keskivartaloa, kipu ei ole kovaa mutta sen kyllä juuri tuntee. Olen huolestunut, oiskohan syöpää? Luulen kylläkin nykyään joka kipua syöväksi. Valaiskaa tietämätöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu