Malesiassa on pornografian hallussapitäminen kiellettyä ja siitä saata parhaimmillaan 5 vuotta linnaa ja kymmenien tuhansien eurojen sakot. Te jotka olette malesiassa käyneet, onko tämä näkynyt rajoilla jotenkin erityisesti? Ts. tarkastetaanko läppärit, puhelimet ja muut vastaavat laitteet? Pitääkö tässä nyt oikeasti ruveta poistamaan puhelimesta kaikki kuvat ja videnpätkät tyttöystävästä ja parit pornofilmin pätkät läppäriltä...
Pornosta häkkiä
6
2279
Vastaukset
- sitä nyt..
Eikö sitä nyt helvetti pysty niin mielenkiintoisessa maassa kuin Malesia vierailemaan ilman pornoa mukana!!! Pienet on ihmisen ympyrät, jos maailmallekin pitää kotiporno mukanaan raahata.
- foobar2008
Pidä pässi mölyt mahassasi jos ei ole mitään oikeaa asiaa.
- Malaysiakini
Kuulin tapauksesta jossa Malesiassa käymässä ollut suomalainen mies oli jättänyt jälkeensä pornograafisen filmin vuokraamaansa asuntoon, asunnon omistaja oli mennyt tekemään ilmoituksen poliisille ja nyt miehen nimi on valvontalistalla kaikilla passintarkastusasemilla vaarallisena pornograafikkona.
Saattaa tulla aikamoinen yllätys kun seuraavan kerran saapuu Malesiaan.- rajalla 1983 vuonna
malesialaiset tuli tulee sikaileen hat taihin itse
- ovat kiinnostuneita
Mulla kun ei oo läppäriä tai mitään mediapuhelinta ollut koskaan mukana, niin en niistä tiedä, mutta ei se tullitarkastus nyt muuten mitenkään erikoisen tarkka ole. Tuskin ne nyt sun läppäriäs alkaa ilman syytä skannaamaan, on niillä muutakin tekemistä. Kyllä tullin voi tukkia helpommallakin tavalla, esim syynäämällä passit tarkemmin. Toisaalta, onko niiden tiedostojen poistaminen nyt niin vaikeata, että asiaa tarvii edes pähkäillä.
- tukem
Eivät tutki koneita eikä tarvitse olla huolissaan. Kyllä Malesiassa esim. Chinatownissa aika avoimesti tyrkytetään piraatti porno leffoja vaikka poliisit pyörivätkin alueella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676