Armeijaan meno astmasena ja heikko päisenä

Jonne--

Rasitusta en kestä astman takia ja pää ei kestä isoa ihmismassaa, tulee melkeinpä paniikkikohtaus kun on niin kauhea jännitys päällä isoissa tapahtumissa. Esin vaikka kauppa jossa on paljon ihmisiä niin pää ei vaan kestä.

Mitähän kutsunnoissa tykätään tälläisestä?

5

965

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • II/08

      Noh omassa tuvassa on yksi b-mies, jolla on astma ja huono kunto. Hän saa tarvittaessa kyydin leiripaikoille (välttää sinne marssimisen) ja voi tarvittaessa kieltäytyä jos rasitus käy liiaksi hänen sietokyvylleen.
      Ja mitä tuohon joukkofobiaan tulee niin intissä on melkoisen monta muutakin kuin vain sinä, ruokala on aina täynnä,hartaushetket ja muut yhteiset tilaisuudet vetävät yleensä melkoisen määrän ihmisiä mukaansa. Sotkusta puhumattakaan...

      • Jonne--

        En ymmärrä mistä johtuu tämä täysin lukkoon meneminen suuressa ihmismassassa. En vaan pysty olemaan sellaisessa paikassa.

        Noh kutsunnoissa se sitten selviää mitä ne tykkää.


      • Tohnokun
        Jonne-- kirjoitti:

        En ymmärrä mistä johtuu tämä täysin lukkoon meneminen suuressa ihmismassassa. En vaan pysty olemaan sellaisessa paikassa.

        Noh kutsunnoissa se sitten selviää mitä ne tykkää.

        Jeps. Vapautusta ei astaman takia ainakaan itelleni myönnetty, vaikka paha onkin. Sen sijaan sain B:n paperit. Samoin itsekkään en pidä paikoista joissa on paljon ihmisiä. Mulla diagnosoitiin paha sosiaalifobia ja paniikkihäiriö. Kannattaa jutella lääkärin kanssa. Mulle myönnettiin vapautus psykiatrin lausunnon jälkeen. Jos kutsuntoihin menet ilman lausuntoja saat vaikka A:n paperit!


    • jääkäri1/08

      Miten voit käydä kaupassa,kirjastossa, matkustaa linja-autossa, junassa? miten aiot opintosi hoitaa? opintojen myötä joudut väkisinkin tapaamaan muita ihmisiä. Miten aiot selvitä elämästä? Aiotko todella linnoittautua peräkammariin lopuksi elämääsi, sääli vanhempia ja muuta perhettä.

    • lolkaksoispistedd

      Itellä astma ja normikunto ja olen sosiaalinen.. mitäs minä teen? xDD pyydän B paprut ja laiskottelen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      974
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      192
      708
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      530
    8. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      503
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      493
    Aihe