Kaikki väittää, että tuksu ei kiinnosta ja saisi mennä pois julkisuudesta. Kuitenkin tällä palstalla koko ajan uusia aloituksia tuksusta. Vaikka tuksu ei pariin kuukauteen tekisi mitään niin tällä palstalla fanit eivät unohtaisi.
Palstaa seuraneena totean, että harva julkkis kiinnostaa suomalaisia niin paljon kuin Tukiainen... tuksusta jaksetaan jauhaa. Ois teillä tylsää ilman tuksua. GO girl GO!
Jos tuksu ei Oikeasti kiinnostaisi ketään niin ei täällä olisi aloituksiakaan hänestä.
Palstaa seuraneena totean, että harva julkkis kiinnostaa suomalaisia niin paljon kuin Tukiainen... tuksusta jaksetaan jauhaa. Ois teillä tylsää ilman tuksua. GO girl GO!
Jos tuksu ei Oikeasti kiinnostaisi ketään niin ei täällä olisi aloituksiakaan hänestä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
parhaillaan?
Julkisuutta on myönteistä, neutraalia ja negatiivista. Jos antaa julkisuuteen paljon negatiivista uutista itsestään, niin tokihan kansa puhuu. Mutta ei se ole "suosiota"!
iso osa Tukiaista koskevista aloituksista ovat Tukiaisen itsensä kirjoittamia. Luultavasti tämäkin. Suomessa on noin 5,2 miljoona ihmistä ja onpa kyllä häviävän pieni osa suomen väestöstä, jotka edes täällä käyvät kirjoittamassa/lukemassa. Suosio tarkoittaa, että joku ihminen on suosittu eli hänestä pidetään/häntä arvostetaan ja tämähän ei päde Tukiaiseen. Ja ihmisiähän on perinteisesti kiinnostanut jossain määrin luonnonoikut ja friikit, se on huvia se. Siis Tukiaista säälitään, halveksitaan, inhotaan, hänelle naureskellaan ja todella moni on läpeensä kyllästynyt moiseen tyrkkyyn.
Kyllä aloitukset johtuu siitä, että suomalaisilla on myötähäpeän tunne Tuksun johdosta. Aloittajat lähinnä nauraa ja säälii sitä reppanaa. Siksi se kiinnostaakin, kun on ihan omassa sarjassa tyhmääkin tyhmemmät blondit.
Ei todellakaan tajua, että nämä jutut eivät ole ihailevia ja positiivisia. Jokainen kirjoitus vääntyy vaan kateudeksi.
aiemmin: matti nolasi itsensä ja häpäisi itsensä ja päätyi lopulta vankilaan. Oliko se suosiota, että kansaa kiinnosti? ei, se oli sääliä ja surkuttelua alusta loppuun.
Nyt kun Matti voi hyvin, kansa iloitsee. Niin tekisimme tuksunkin suhteen.
Sama kuin väittäisi koulun tyhmintä ja läskeintä ihmistä suosituksi siksi koska häntä kiusataan enniten.
...Nykänen ehti todella tehdä/saavuttaa jotain merkittävää, ennen kuin alamäki alkoi. Hän oli sentään maailman paras mäkihyppääjä aikoinaan, ja voitti repullisen arvokisamitaleita, kultaisia myöten. JT on siirtynyt suoraan vaiheeseen B, ilman mitään meriittejä tilillään. Että sikäli eivät ihan samassa tilanteessa.
Ota kuule selvää.
Mitä edellinen ei mielestäsi oikeasti tiedä? Tukiaisen saavutuksia? Kas kun on mennyt minultakin ohi. MITÄ ne hänen saavutuksensa ovat?
Onko Tukaisellakin repullinen arvokisamitaleita kuten Nykäsellä? Vähänpä niistä on julkisuudessa puhuttu...
Tukiainen on pitänyt huolen siitä, että kaikki, AIVAN kaikki, mille tahansa tiedotusvälineelle, edes roskalehdille, kelpaava materiaali hänestä uutisoidaan, ja itse hän listaa jatkuvasti ympäri nettiä mitättömiä ansioitaan ja saavuutuksiaan, joissa ei Tukiaisen paisutteleminakaan ole oikeasti mitään kerrottavaa. Tuon tietäen on kyllä ihme, että on minultakin päässyt menemään ne suuret saavutukset ohi korvien ja silmien.
Tukiainen pyrkii toitottamaan kaiken itsestään julkisuuteen - ja kaikkein vähiten hän salailisi saavutuksiaan (jos niitä olisi). Silti hänen merkittävimmäksi tunnetuksi saavutuksekseen on jäänyt toistakymmentä vuotta vanha yo-todistus neljine ällineen - joka sekin sitten paljastui valheeksi.
Kerropa nyt, mitä edellinen ja minä emme tiedä? Mitkä ovat ne Tukiaisen suuret saavutukset, joista hän kuin ihmeen kaupalla on unohtanut kertoa vaikka on toitottanut kaiken muun itsestään maailmalle?