Olisi tarkoitus siis kaivaa ränsistymään päässyt perennapenkki kokonaan tyhjäksi, lisätä reilusti uutta multaa ja istuttaa osa kasveista takaisin, jakaa jaettavissa olevia kasveja, poistaa huonosti menestyvät tai "rumat" sekä hankkia muutamia uusia kasveja. Voinko tehdä työn nyt syksyllä vai odotanko kevääseen?
Vastaukset 2
- halun mukaan
Aivan kumpi vaan käy.Niinkuin tuossa edellisessä sanoin,itse tykkään vaihdella ja istutella keväällä,syksyllä on muuta puuhaa.
- perennafani
Nyt on ehdottomasti paras aika, siis loppukesällä - ei liian myöhään syksyllä. Ehtii hyvin juurtumaan vielä ja istutukset pärjäävät kyllä tulevan talven, ilman kosteus edesauttaa mukavasti eikä näistä sateistakaan haittaa ole ;)Kuivana keväänä ja kesänä juurtuminen hidastuu ja joudut kastelemaan istutuksia todella paljonkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99644Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520