Hiidenvirta

APUVA!

Moi! Muistaako kukaan 80-luvun sarjaa hiidenvirta. Olin silloin pieni tyttö, mutta muistan pelottavan nukketalon Norjan vuonoilla... Sarjassa oli kolme sisarusta(?), joista yksi olikin skitso... Musiikki ja kuvakulmat olivat tosi pelottavia. sarja tuli muistaakseni lauantaina klo 19.30, tv1-kanavalta.

6

997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      No muistan,se oli tosi painostava ja pelottava sarja.Ainakin silloin kun olin 13-vuotias...

    • hoo

      Se on harmi kun sitä ei ole uusittu teeveessä, useita kertoja sitä varmasti on toivottu. Pelottava se kyllä oli.
      Nimim. silloin noin 12 vee.

    • mari

      se oli sairaan pelottava ja jollain tavalla ahdistava. olin kans aikast pieni ku se tuli mut muistan kans sen pienen mökin ja nuket teekutsuilla.ois hienoo nähdä se uusiks, ehkei olis enää niin pelottava.muistaak kukaa tarkkaa vuotta jollon sitä esitettiin??

      • APUVA!

        Mäkin muistan sen vastakkaisen rannan mökin ja ne nukkejen teekutsut.. Se oli aivan kammottava kohtaus!


    • muistanpa hyvinkin

      Näin ylen sivulla:

      "6-osainen Norjaan sijoittuva jännityssarja Hiidenvirta (Maelstrom) nähtiin TV1:ssä vuonna 1985. Sarjaa ei näillä näkymin uusita."

    • Anonyymi

      Minäkin muista ohjelman ja toivoisin tulevan vielä katseltavaksi esim netflexiin ...toinen ohjelma oli karhu Adam jossa kuvattiin vuorilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11426
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5904
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      164
      4830
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      16
      4687
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      36
      4345
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4213
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3497
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe