usko

Lueskelin juuri päivän lehden, ja siinä oli juttu capitasta. Tutkinnanjohtaja Rautava sanoi, että jotkut uskovat vielä oikeasti capitaan ja pitävät tätä kohua ajojahtina!!!! siis mitä!!!!!! Luulin näitä "ajojahti" juttuja täällä kirjoittelevien nuorukaisten tarinoiksi, mutta onko se sitten oikeasti totta? Tuntuu, että tässä capita kuviossa jotkut ovat seonneet oikeasti. Vääntäkääpä tästä kusetuksesta vielä watergate skandaali, niin sitten ei pokka enää pidä vakavammallakaan ihmisellä =)
51084
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että näissä paluuseen uskovissa ihmisissä on esim yrittäjiä ja muita suht uskottavan tuntuisia tyyppejä. Pitää oikeasti olla todella huolissaan, kun eivät vieläkään tunnusta/usko tulleensa huijatuiksi. Voi ottaa mielenterveyden päälle jossakin vaiheessa.

Äänestä
  • tyhmä.
    Minuahan ei huijata !
    Näen huijauket jo kaukaa !
    Olen fiksu, ylioppilas ja maataouskosmetologi !
    Nyt vaan huijattiin ja aika tökerösti vielä..

    Sääli sanoa heitä tyhmiksi, mutta minkäs teet, totuus on totuus !

    Äänestä

"Maltti on valttia... maltti on valttia..."

Suurenmoinen vedätys jatkuu! Hienoa Hande ja Rike, sekä sponsit!! Teitä ei voi kuin ihailla!

"No nyt se pian aukee... uusi pankki ostettu... treidaus jatkunut ja on tullut valtavia voittoja... tutkimukset lopuillaan... pian saatte voittoja... odotelkaa, pian aukeaa... ihan kohta... ihan kohta... ihan kohta... ensi keväänä pitäisi kaikki olla kunnossa"

Ja kansa uskoo! :D Odotan mielenkiinnolla mitä hienoa keksivät syksyllä!
Tämä on todellista draamaa ja komediaa!! Tätä ette tv:stä löydä!

Kolminkertainen eläköön huuto näille loistaville veijareille(huijareille) ja heidän sätkynukeilleen (sekä murot että wc:set)!

Äänestä
  • Oletko ihastuksissasii juuri opittuasi käyttämään leikkaa-liimaa toimintoa vai onko sinulla suurikin sisäinen palo vielä toistella tätä yhtä ja samaa?

    Äänestä

  • Tai sitten olet keksinyt omastamielestäsi hyvän jutun ja kopypastetat sitä innoissasi. Päivittelet suolipalstaa minuutinvälein siinä toivossa että joku olis vaikka vastannut typerään viestiisi. Kuten nyt tein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!! kirjoitti:

Lueskelin juuri päivän lehden, ja siinä oli juttu capitasta. Tutkinnanjohtaja Rautava sanoi, että jotkut uskovat vielä oikeasti capitaan ja pitävät tätä kohua ajojahtina!!!! siis mitä!!!!!! Luulin näitä "ajojahti" juttuja täällä kirjoittelevien nuorukaisten tarinoiksi, mutta onko se sitten oikeasti totta? Tuntuu, että tässä capita kuviossa jotkut ovat seonneet oikeasti. Vääntäkääpä tästä kusetuksesta vielä watergate skandaali, niin sitten ei pokka enää pidä vakavammallakaan ihmisellä =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu