Voiko olla totta? :OO

En voinut uskoa silmiäni, kun näin, että mama's (kana)nuudeli sisältäisi VAIN 60kaloria/100 g!! Voiko se olla mahollista?

Olen tainnut ymmärtää asian väärin. Voisko joku kertoa?
51391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En muista miten se laskukaava homma meni, mut jos laitat niihin nuudeihin n. 3d vettä, pussukasta tulee abaut 260.. muitaakseni. mutta hiiiiiiilareita ovat täynnä.

Äänestä

ihan totta, monet sitä ihmettelevät : ))

Äänestä
  • se 60 kaloria on laskettu valmiin keiton mukaan, kuten pussissa lukee. joten kaloreita on oikeesti joku reilu 200.

    Äänestä

Joo mutta Pirkan Tom yam nuudeleissa onkin vähemmän kuin mama's nuudeleissa. Pirkan nuudeleissa kuivana kalorimäärä 180, valmiissa (65 g) annoksessa kaloreita 117!

http://www.pirkka.fi/ruoka/pirkka_tuotteet/pirkka_tuote haku/?action=product&productId=6410405058782

Äänestä

Kommentoi aloitusta


e||4 kirjoitti:

En voinut uskoa silmiäni, kun näin, että mama's (kana)nuudeli sisältäisi VAIN 60kaloria/100 g!! Voiko se olla mahollista?

Olen tainnut ymmärtää asian väärin. Voisko joku kertoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu