Erään huushollin kissat kulkevat vapaina vaikka omistajille on useaan otteeseen huomautettu asiasta (mm. isännöitsijä)- vaan ei auta. Mitä jos kaikkien ihmisten kissat, koirat ym. eläimet kulkisivat omia teitään vapaina, mitä siitä tulisi!
Miten saan mouruavat ja paskovat kissat pihatontiltani karkotettua? Ne kaiken lisäksi käyvät ärsyttämässä ja tappelemassa naapurini kissojen kanssa jotka kiltisti omalla tontillaan ovat narun päässä kiinni, kuten kuuluukin.
Miten saan mouruavat ja paskovat kissat pihatontiltani karkotettua? Ne kaiken lisäksi käyvät ärsyttämässä ja tappelemassa naapurini kissojen kanssa jotka kiltisti omalla tontillaan ovat narun päässä kiinni, kuten kuuluukin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilmeisesti kaupungin järjestyssäännössä on pykälä irrallaan olevista eläimistä. Saisikohan isännöitsijä kiinni tästä pykälästä ja velvoittaisi "irtokissan" omistajan johonkin? En tiedä onko se mahdollista.
Tämä on niin kiistanalainen kysymys...
sinun ei tarvitse päästää kissoja pihallesi! sinun täytyy rakentaa aita,joka estää kissan pääsyn pihallesi! sinun täytyy puhua kissan omistajalle,ei sinun tarvitse hyväksyä sitä,että kissat tappelevat!ja pienenä vinkkinä:pidä omasi kissasi sisällä!!!!!
joku on neuvonut hakemaan eläinsuojeluyhdistykseltä loukkuja kissan kiinniottoon. Kissan voi viedä eläinsuojeluyhdistykselle, ja omistaja saa hakea kissansa sieltä. Sopu saattaa mennä, mutta jos ei puhe kerran tehoa, niin täytyy ottaa käyttöön järeämmät keinot. Älä kuitenkaan vahingoita kissoja!