kova päänsärky

Onko muilla ollut päänsärkyä? ihan mieletön ollut mulla tänään, ja koko päivän =( oon syönyt Para-rabs 500 mg tabletin mut ei auttanut... miten eroon, entä mistä johtuu? ikinä ei oo ollut näin paha..välillä tuntuu nenäsäkin painetta, ihan kuin alkaisi vuotamaan verta.. =((
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mua vaivannut myös kovat päänsäryt, neuvolassa sanottiin että parasetamolia saa ottaa 3 g asti, jos ei hellitä! Mulla on auttanut.. :o)

Äänestä

Tarkastuta et sun verenpaine ja rauta-arvot ovat ok. Muuten juo vettä ja hauki raikasta ilmaa. Ja vältä turhaa kahvin tai teen juontia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv 18+2 kirjoitti:

Onko muilla ollut päänsärkyä? ihan mieletön ollut mulla tänään, ja koko päivän =( oon syönyt Para-rabs 500 mg tabletin mut ei auttanut... miten eroon, entä mistä johtuu? ikinä ei oo ollut näin paha..välillä tuntuu nenäsäkin painetta, ihan kuin alkaisi vuotamaan verta.. =((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu