Aloin juuri seurustella leijonapojan kanssa, aluksi meillä oli aikoja sitten jonkinlaista silmäpeliä, lopetin sen ajoissa ja hänkin lopetti. sen jälkeen olemme nähneet pari kertaa kavereina. Vasta kun myönsimme toisillemme pitävämme toisistamme niin se johti siihen että päädyimme yhteen.
Leijona mies on niin tietoinen itsestään, kun sanoin etten kerro kiinnostuksen kohteitani, hän oli heti että 'no minä, mutta kuka se toinen on?' eikös tuo ole ihan perusleijonaa ?:D
Hän ei kuulemma myöskään koskaan jää itkemään kenenkään perään, mikä sopii minulle, joka yleensä siirryn nopeasti eteenpäin itsekkin. Kuulemma eron jälkeen jo seuraavana päivänä etitään uutta muijaa. On se ehkä vähän karua?
Ja miten minä voisin pitää tästä seksikkäästä, villistä, energisestä, ihanasta miehestä kiinni? Katson häntä muutenkin jo niin paljon ylöspäin ja ihmettelen että miksi hän kaikista ihailioistaan päätti ottaa minut.Niin, miksi? Pitääkö minunkin esittää vähän itsevarmempaa, etten ole niinheikko hänen silmissään? Kertokaa kokemuksianne. :)
onko tämä perusleijona, miten pidän siitä kiinni?
oin as
2
1304
Vastaukset
- lellonatyttö
leijonamiestä ei kannata pitää epävarmuudessa sillä melko nopeasti silloin lähtee uuteen jahtiin....tunteet pitää näyttää mutta antaa kuitenkin tilaa hengittää...leijonamiehet arvostavat ihailevia katseita mutta jatkuva sanallinen kehuminen ei oo hyvästä:)silloin menee liian pitkälle...tykkää lahjoista ja yllätyksistä....
- metsä vastaa kuin sinne huu...
Leijona arvostaa toisessa avoimuutta ja tunteiden näyttämisestä ..liika sala-myhkäisyys tai testaaminen ..on pahasta leijonalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823263
- 922945
- 532212
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201655- 191544
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..81497Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein181395Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131351Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351325Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61268