KAMALA JANO RV 32 ?

Tämä alko ihan yhtäkkiä..Koko ajan janottaa, ja suuta kuivaa. Jos ei saa vettä heti niin tuntuu kuin kuolemaa tekisi..mistäköhän johtuu?
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa olla diabetes... onko sun sokerit tutkittu ja onko tehty sokerirasitus? Ota yhteys neuvolaan.

Äänestä

Tuo on ihan normaalia, lapsivesi kun vaihtuu n. 3h välein, niin eipä ihme, että janottaa....

Itsellä sanottiin, että saisi/ täytyisi juodakin 3-4 litreaa päivässä raskauden loppuvaiheessa, ja oli muuten juuri 32 3 viikolla =)

Äänestä
  • Tartteehan se vesi jostain saada sinne kohtuun.
    Mulla on ihan sama menossa.

    Oli suht alussa, helppas ja taas sama.

    Ja ei ole raskaus ajan diabetes.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suutakuivaa. kirjoitti:

Tämä alko ihan yhtäkkiä..Koko ajan janottaa, ja suuta kuivaa. Jos ei saa vettä heti niin tuntuu kuin kuolemaa tekisi..mistäköhän johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu