edullinen hotelli

Eli edullista hotelliyöpymistä etsin lähellä Tampereen Messu-ja Urheilukeskusta eli entistä Pirkkahallia? Myös vaihtoehtona käy bussireitillä oleva hotelli, eli 1 ja 7 reitillä.

-kiitos-
10699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mutta jos bussimatkaan kulutettava aika rajoittaa...

Äänestä
  • Miksei se Messukeskus ole linkittänyt sivuillaan helpoiten saavutettavissa oleviin hotelleihin.

    Villeen 13 - 18 min, toisella bussilla (nro 7)hiukan lyhyempi kävelymatka mutta samalla hiukan hitaampi bussimatka. Busseilla ei oleellista eroa. Kävelyä 500 - 600 m.

    Mango-hotelliin 15 - 20 min. Kävelyä 700 - 800 m.

    Äänestä

  • valmiiksi kirjoitti:

    Miksei se Messukeskus ole linkittänyt sivuillaan helpoiten saavutettavissa oleviin hotelleihin.

    Villeen 13 - 18 min, toisella bussilla (nro 7)hiukan lyhyempi kävelymatka mutta samalla hiukan hitaampi bussimatka. Busseilla ei oleellista eroa. Kävelyä 500 - 600 m.

    Mango-hotelliin 15 - 20 min. Kävelyä 700 - 800 m.

    Tuota minäkin ihmettelin, kun niitä busseja katselin Messarin kotisivuilta?
    Luulis tosiaan että olisi laitettu lähihotellit, mutta jos niillä ei ole mitään yhteistyötahoa niin ehkä eivät halua mainostaa.

    Hieman on matkaa, jos on yli puoli kilsaa. Siis paljon tavaraa kuljetan hotellin ja messarin välillä. Mutta kai se järjestyy, täytyy käydä katsoo noiden tasoa ja hintaa.

    Äänestä

  • Kiitos, täytyy käydä katsastamassa nuo.

    Äänestä

  • "Pirkkahalli" kirjoitti:

    Kiitos, täytyy käydä katsastamassa nuo.

    Miten olisi Härmälän leirintäalue.

    Jos kompensoi kalliimpaa hotellia, kuten Ilves, taximatkalla, voit melkein ottaa hinnan erotuksella taxin hotelliin, jos tavaraa on niin paljon.

    Kerro nyt ihmeessä, miten pääset edes kohteseesi tuon tavaramäärän kanssa, jos hotellin siirtyminen tuotaisi vaikeuksia. Tässähän ihan tarvitsisi lisätietoja.

    Äänestä

Eikö ole sellaista nettisivua, joka näyttää kartalla kaikki treen majoituspalvelua tarjoavat paikat siten, että olisi linkki niiden kotisivuille.

Joku travellink tai vastaava.

Näyttäisi nekin tietylle päivämäärälle, joissa ei ole tilaa, jos vaikka olisi varaa justeerata päivämäärää.

Äänestä
  • Kangasala ei ole Tamperetta, sinne ei pääse turistikortilla!

    Äänestä

  • 0800 114 344

    Muuten sen luokittelu luxus- ja halpahotelleihin hiukan ontuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"Pirkkahalli" kirjoitti:

Eli edullista hotelliyöpymistä etsin lähellä Tampereen Messu-ja Urheilukeskusta eli entistä Pirkkahallia? Myös vaihtoehtona käy bussireitillä oleva hotelli, eli 1 ja 7 reitillä.

-kiitos-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu