Tietääkö joku, mitä erityistä Kotipizza-yrittäjältä vaaditaan? Entä mikä on sopimuksen hinta? Onko jatkokulut brändille millaiset?
Kotipizzalle yrittämään?
Kannuksia kaipaava
3691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En nyt muista summia, kun olen tiedostot kadottanut, mutta sen muistan että jatkossa se prosentti jonka maksat kotipizzalle on jokunen prosentti LIIKEVAIHDOSTA!! Ei siis tuloksesta. Ja liikevaihtohan epäilemättä on kohtuullinen, tulos ei välttämättä niinkään. Lapaeen ei mahda hirveitä jäädä ellei pizzeria ole aivan huippupaikalla.
Jos tekisit ihan oman pizzerian ja kehittäisit oman herkullisen pizzan? Perustaminen ei tule sen kalliimmaksi, mutta tietty itse joutuu hoitaan koneet, laitteet sun muut liikkeeseen je etsimään ohjeita/neuvoja ko. alalle. Eipähän kuitenkaa tartte miettiä että joku vetää tuloksesta vielä kermat päältä.
Miksi et ryhtyisi itsenäiseksi, riippumattomaksi yrittäjäksi. Perusta pizzabuffetpizzeria.