Miksi täällä on alettu haukkua vantaalaisia takseja joka toisessa kirjoituksessa? Itse en ole huomannut kuljettajissa mitään eroja, paitsi kaupunkituntemuksessa mikä nyt on itsestään selvää, olipa kyseessä Vantaan, Espoon tai Helsingin auto. Ja taksia käytän melkeinpä 1-2krt/viikko.
Vantaa
närko
7551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siihen on näköjään hyvin yksinkertainen vastaus. Kyseessä on yksi ja sama kirjoittaja, joka kirjoittaa samaa tekstiä jokaiseen mahdolliseen ketjuun, lisäksi hän vastaa useimmin kirjoituksiinsa itse tekeytyen muka Vantaalaiseksi, joka yrittää oikaista hänen kirjoituksiaan. Kyseinen toiminta on valitettavaa ja johtaa myös asiakkaiden käsityksiä asioista täysin harhaan. Hänen kirjoiuksiaan ei kannata noteerata mitenkään.
hoh hoijaa.....
Aika tyhjentävä vastaus. Yritit muuten tuolla toisessa ketjussa jälleen samaa vanhaa, kun vastasit nimimerkille: valvoja. Sinä sen vastauksen siihenkin kirjoitit yrittäen esittää, että kirjoitaisit muka ensimmäistä kertaa. Mikähän sinä oikeen olet ja mistä näin kauheat paineet yhden kaupungin takseja kohtaan? Miten toisen kaupungin asiat edes sinulle kuuluvat, vai ajatko kenties itse Vantaalla mutta tekeydyt Helsinkiläiseksi, sitäkään en yhtään ihmettelisi, kun tunnut niin hyvin tietävän Vantaan asiat, jopa paremmin, kuin Helsingin.
Vaivaako? Eikös tällä palstalla ole tarkoitus keskustella? ja hoh hoijaa..
Ei vantaan takseissa mitään vikaa ole.Itse asiassa aika hyviä. Eikä helsinginkään vaikka kovin koitat aina kaataa paskaa niskaan. Voisin jopa väittää että olet suurin paskankaataja tällä palstalla.Voisit vaan opetella siihen että ihmisillä ja suhareilla on omat mielipiteet ja sun näkemyksesi asioista on lähinnä vitsi. Siinä on monet pks-seudun suharit ihmetelly vedet silmissä perättömiä kirjoituksia täällä. jätkä keksii omia sääntöjä taksimaailmaan vaikka on pihalla kuin avohoito potilas. Parasta olisi kun lopettaisit setämäisen neuvomisen, helsinkiläisten mollamisen ja menisit jonnekin metsään neuvomaan vaikka kastematoja kuinka hienoa on olla liero. Vantaalaiset taksaritkin saa hävetä ympäri maata kun kollegat kyselee ja kertoo miten asiat on vanaukkilassa järjestetty.
Aina sama vastaus kuin mulla; Taidetaan jallittaa oikein kybällä..
joku kirjoitti että olet jonkin sortin kontrolli-friikki. oli tasan oikeessa.
On sitten aika lähettää URL-osoitteesi eteenpäin. Muuten et opi koskaan.
lähetä se peltolantie 2:teen vantaa.Jos sieltä löytyisi äijät jotka sulkisvat koko suomi24.sen.Näin saataisiin taas suut kiinni vantaalla!
Siellähän on kalusto ei muuta kuin lystin pittoon.