Linja Hukassa?

Vanhanen muutti kantaansa Venäjän uhkaan sen jälkeen kun Ruotsi kovensi kantaansa, onko pääministerinne uskottava?
187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis kokoomuspojat olivat pahasti metsään menossa antaessaan lausuntoja, että ei heilauta meitä mitenkään.
Pääministeri tuli esiin ja lausui: saattaa heilauttaa, seurataan ja tarvittaessa reilataan kurssia.

Senjälkeen Katainen oli pääministerin kanssa samaa mieltä.

Kaikista surkeimmat ovat punaiset. Heidän mielestään mikään ei ole muuttunut ja Suomi pärjää samalla hyssyttelylinjalla kuin ennenkin.

Kyllä Venäjän kanssa on pärjäämistä. Ehdottomasti emme pärjää vanhalla, yksinäisellä nuoleskelutaktiikalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaka Vanha kirjoitti:

Vanhanen muutti kantaansa Venäjän uhkaan sen jälkeen kun Ruotsi kovensi kantaansa, onko pääministerinne uskottava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu