Neitsytmies

Neitsytnainen

Olen tavannut tosi suloisen neitsytmiehen! Olen ollut aktiivisempi, mutta haluaisin myös hänen ottavan aktiivisempaa otetta. Odotanko vaan rauhallisesti, mitä tapahtuu ettei tämä aralta vaikuttava mies vaan karkaa? Kertokaa mielipiteitänne.

3

1538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neitsyt m

      Itse ainakin etenen suhteissa hyvin varovasti ja tarkkailen koko ajan millainen ihminen siellä on "vastassa". Me neitsyet taidetaan olla vähän liiankin analyyttisia ja yritetään "lukea" tilanteita ja ihmisiä. Tälläistä tarkkailevaa luonnetta erehdytään usein luulemaan kylmyydeksi tai välinpitämättömyydeksi. Neitsyt vaan haluaa olla varma toisen tunteista.

      Neitsyen luottamuksen voittaminen on hankalaa ja kysyy pitkää pinnaa. Jos tosiaan olet kiinnostunut miehestä, niin ole sinnikäs. Meidän kanssa asiat vaan etenee pikkuhiljaa =)

      • Neitsytnainen

        Kiitos, neitsyt m, näin ajattelinkin. Jotenkin tuntui heti, että tässä on mies jota en halua kadottaa vain sen takia että hätäilen. Olen meinaan ollut ennen erittäin kärsimätön näissä asioissa. Alkaakohan ikä jo vaikuttaa rauhoittavasti? ;) Yritän toimia nyt sinnikkäästi ja rauhallisesti.


      • kuin omaa

        käsialaa sillä erolla että olen naispuolinen neitsyt. Kyllä, analysointitaito on hanskassa, mutta välillä sitä analysoi aivan liikaa. Pitäisi antaa mennä vaan välillä.

        Saa kyllä olla todella sinnikäs, jos haluaa osoittautua luottamuksen arvoiseksi. Sanotaan, että toista neitsyttä ymmärtää parhaiten toinen neitsyt. =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      13
      1703
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      139
      1697
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      289
      1286
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1088
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      965
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      130
      962
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      905
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      878
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      875
    Aihe