lamictal+e-pillerit

kuinka moni käyttää lamictalia(100mg) e-pillereitä samaanaikaan?onko tullu sivuvaikutuksia?ku pillereitä haluis alkaa käyttää.kohtauksia ei oo ollu4-5vuoteen.ku viimeks kävin alkuvuodesta sairaalassa ku kutsun sain nii piti kysästä mut unohin..
3601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä käytin vuosia perinteisiä trikvilar-pillereitä samaan aikaan lamictalin ja trileptalin kanssa. ei mitään oireita ja ehkäisy piti.

Äänestä

että e-pillerit heikentävät lamin tehoa ja annosta voi joutua kasvattamaan. Täällä taisi joku niin kertoa.

Ks. lääkelaitoksen sivuilta lamictal-hakusanalla:

http://spc.nam.fi/html/humspc.html

Äänestä
  • kiitoksia tiedoista teille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööö-ö kirjoitti:

kuinka moni käyttää lamictalia(100mg) e-pillereitä samaanaikaan?onko tullu sivuvaikutuksia?ku pillereitä haluis alkaa käyttää.kohtauksia ei oo ollu4-5vuoteen.ku viimeks kävin alkuvuodesta sairaalassa ku kutsun sain nii piti kysästä mut unohin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu