Kiitos taas kirjeestä. Mahtavaa kun TAAS SÄHKÖN HINTA NOUSEE. Seuraavissa vaaleissa äänen saa ehdokas joka ajaa suomeen lisää YDIN VOIMALOITA t.Kirjoittelen öljylampun valossa
POHJOISTA VOIMAA
KIITOS KIITOS
4412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
OE:n työntekijätkään osta oman talonsa sähköä!
Energian hintaa olis mahdollista saada alas, ku ihmiset rupeis kilpailuttamaan sähköyhtiöitä! Pitäis olla sääntö, että vähintään kerran vuodessa kilpailutetaan.
Mulla on ollut vajaa vuoden sopimus OE:n kanssa ja nyt on tarkoitus se kilpailuttaa!
http://www.sahkonhinta.fi/ helppo kokeilla paljonko säästäis, lopputulos 30e/vuosi halpenis. Kämppiksen kanssa asuessa siis 15e/hlö eli n. euron ja risat kuukaudessa. Mielummin maksan euron kuukaudessa enemmän ja pidän oman kaupungin taloutta pystyssä, kuin annan jollekkin Helsingille nuo roposet. Tietääkseni Oulun Energia maksaa veroja Ouluun, eikä ruotsalaisten omistamaan Vaasaan. Uskon, että tuosta sähkölaskustani menee Oulun yhteiseen hyvään se euro/kk.
ei maksa lanttiakaan kaupungille. Se on Oulun energia joka maksaa ja jolta sähkönmyynti sähkönsä ostaa. Vaikka ostaisit sähkösi muualtakin, saisi oulun energia sähkönsä myytyä pörssin kautta ja kaupunki saisi rahansa. Eli harha kuvaa on, että tukisit oulun kaupunkia ostaessasi sähkösi sähkönmyynniltä. Kun vaihdat sähköntoimittajasi halvempaan, voit tukea vaikka SEPE -pelastushelikopteria säästämilläsi euroilla.