Tapsa ja Nina ovat nyt kai asumuserossa. Nina asuu Tukholman asunnossa ja Tapsa Espoossa Westendissä. Jaksamista ja kaikkea hyvää Tapanille. Me (fanit) rakastetaan sua !
Miten lohduttaisi Tapania ?
15
1164
Vastaukset
- särkynyt sydän
Antaa Ninan nyt bilettää.Elämättä jäänyt nuoruus ottaa nyt omansa.Niin se on meillä kaikilla, jos ei nuoruudessa ,niin keski-iässä.
- Joku vaan
Tsemiä vaan Tapsa! Olet hyvä jätkä ja verraton laulaja. Ei kannata surra. Asioilla on aina tapana järjestyä, kun niitä ei liikaa murehdi.
- wanharouwa
No menette jonoon sinne Westendiin, jospa se TK teistä jonkun kelpuuttaisi taloudenhoitajakseen.
Sitähän te olette täällä pitkin aikaa toivoneet, että olisitte Ninan tilalla....nyt vaan kokeilemaan sitä plaatua hauskaa :pSulta ei tosiaankaan taida löytyä hitustakaan myötätuntoa Tapsaa kohtaan... Taidat oikein nauttia tästä koko tilanteesta.
Kyllä mä huolisin Tapsa, mutta se ei huolisi mua... mä tiedän sen kokeilemattakin. Sitäpaitsi ei sinne Westendiin heti kannataa kenenkään suinpäin ryykätä. Mulla nimittäin on sellainen tunne,että Tapsa ja Nina palaavat vielä yhteen jonkun ajan päästä...katsotaan vaan.
Tapsalle voimia ja valtavasti kaikkea hyvää! Pysy vahvana.- pajuu
Justiinax kirjoitti:
Sulta ei tosiaankaan taida löytyä hitustakaan myötätuntoa Tapsaa kohtaan... Taidat oikein nauttia tästä koko tilanteesta.
Kyllä mä huolisin Tapsa, mutta se ei huolisi mua... mä tiedän sen kokeilemattakin. Sitäpaitsi ei sinne Westendiin heti kannataa kenenkään suinpäin ryykätä. Mulla nimittäin on sellainen tunne,että Tapsa ja Nina palaavat vielä yhteen jonkun ajan päästä...katsotaan vaan.
Tapsalle voimia ja valtavasti kaikkea hyvää! Pysy vahvana.Sinähän olet jo valmiiksi siellä puskissa kyyläämässä niin siitä vaan rohkeesti soittamaan ovikelloa. Miten muka myötätuntoa. Tässä maassa on tuhansia joille erotilanne on edessä, eikä välttämättä saa keltään myötätuntoa, miksi jollekin Tapsukalle sitä pitäisi osoittaa.
- wanharouwa
Justiinax kirjoitti:
Sulta ei tosiaankaan taida löytyä hitustakaan myötätuntoa Tapsaa kohtaan... Taidat oikein nauttia tästä koko tilanteesta.
Kyllä mä huolisin Tapsa, mutta se ei huolisi mua... mä tiedän sen kokeilemattakin. Sitäpaitsi ei sinne Westendiin heti kannataa kenenkään suinpäin ryykätä. Mulla nimittäin on sellainen tunne,että Tapsa ja Nina palaavat vielä yhteen jonkun ajan päästä...katsotaan vaan.
Tapsalle voimia ja valtavasti kaikkea hyvää! Pysy vahvana.En tosiaankaan nauti, miksi ihmeessä nauttisin?
Kyllä minä toivon molemmille osapuolille kaikkea hyvää elämässä eteenpäin.
En vaan ymmärrä, miksi minun pitäisi voivotella TK:n puolesta enemmän?!
Olen vakaasti sitä mieltä, että parempi erota kuin nääntyä epätyydyttävässä suhteessa. Kun suhde on kunnolla karille karahtanut niin kovin harvoin "lämmittely" enää onnistuu, siinä on liiaksi painolastia mukana. - pinsio
wanharouwa kirjoitti:
En tosiaankaan nauti, miksi ihmeessä nauttisin?
Kyllä minä toivon molemmille osapuolille kaikkea hyvää elämässä eteenpäin.
En vaan ymmärrä, miksi minun pitäisi voivotella TK:n puolesta enemmän?!
Olen vakaasti sitä mieltä, että parempi erota kuin nääntyä epätyydyttävässä suhteessa. Kun suhde on kunnolla karille karahtanut niin kovin harvoin "lämmittely" enää onnistuu, siinä on liiaksi painolastia mukana.näin asia on. Tässä oli paras neuvo tähän asti tällä palstalla, jos täällä nyt pitää ko asiasta yleensäkään meuhkata. Musiikistahan täällä pitäisi keskustella.
Toisaalta, eikös se Nina siellä Tukholmassa ole ennenkin aikaansa viettänyt, ainakin joitain vuosia sitten asiasta kirjoitettiin, ennenkuin tytärkään siellä opiskeli. Ja keväällähän hän siellä oli kait pitkäänkin tyttärensä kanssa. pinsio kirjoitti:
näin asia on. Tässä oli paras neuvo tähän asti tällä palstalla, jos täällä nyt pitää ko asiasta yleensäkään meuhkata. Musiikistahan täällä pitäisi keskustella.
Toisaalta, eikös se Nina siellä Tukholmassa ole ennenkin aikaansa viettänyt, ainakin joitain vuosia sitten asiasta kirjoitettiin, ennenkuin tytärkään siellä opiskeli. Ja keväällähän hän siellä oli kait pitkäänkin tyttärensä kanssa.hei pinsio!
Tämä palsta kuuluu myös Suomalaiset julkkikset keskusteluun
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000004&subcat=2452
- Safira~
Toivon sinulle, ystäväni, taivaan raikkaat ja lempeät tuulet,
että kaikkina elämän päivinä ilon löydät ja lohdun kuulet.
Toivon sinulle, ystäväni, ettet lakkaisi luottamasta,
vaikka vielä on aivan hämärää kevään pelto on roudassa vasta.
Toivon sinulle, ystäväni, kaikkein kauneinta elämässä,
että rakkaus puhdas, ikuinen sinut ympäröi juuri tässä. - Petter X
Tapsulin tytärhän seurustelee jonkun ruotsalaisen roskapopparin kanssa. Ehkä nuo kaksi voisivat yhdessä väsätä oman kotipornon ja "vuotaa" sen nettiin? Saisi ainakin tapsuli mainosta. Voin jo kuvitella lehtiotsikot: "Tapani Kansan tyttären pornovideo leviää netissä!" Johan saisi tapsuli huomiota! Ja ehkä myisi tänä vuonna toisenkin levyn.
- ennen kuin...
Ei seurustele. Nuorilla oli vain muutama tapaaminen ja siihen jäi.
- Petter X
ennen kuin... kirjoitti:
Ei seurustele. Nuorilla oli vain muutama tapaaminen ja siihen jäi.
Olisihan tuo pitänyt arvata. Onko Kansan elämässä mitään aitoa?
- Gilla*
Paitsi, että olet ilkeä, olet myös törkeä !!! Sinulta ei näytä löytyvän pienintäkään säädyllisyyttä !
Sä oot kyllä yks oikein...... ÄH.... Mä en keksi edes semmosta sanaa millä sua ja noita sun juttuja kuvailis.
- ennen kuin...
Petter X kirjoitti:
Olisihan tuo pitänyt arvata. Onko Kansan elämässä mitään aitoa?
Edelleenkin oletat itse asioita. Lehdet siitä "seurustelusta" repivät aikoinaan otsikoita, vaikka mitään ei ollut tekeillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m623964Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163785Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983581Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o813397Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363149Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582638- 502605
- 1202493
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise142169Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182159