Rodulla on väliä

Oi toverit! Miten on mahdollista, että puolueemme keskustelusivusto on unohtanut tärkeimmän aiheen, rotupuhtauden vaalimisen? Vain äänestämällä Halla-ahoa turvaatte kansamme säilymisen rapauttavien uhkien siintäessä horisontissa. Rotu on otettava ensisijaiseksi teemaksi tulevissa vaaleissa, muutoin meidät hukka perii.
5121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taas sekasikiö höpisee rodustaan. Rautanörtti pitäisi tunkea turkin hihaan ja nussia uudelleen lorauttamalla reilusti miestä ja järkeä joukkoon kusipäisyyttä tasoittamaan.

Äänestä

SUOMALAISUGRILAISEN RODUN PÄÄPIIRTEITÄ:

Puhtaasti suomalaisugrilaisen rodun edustaja on vankkaluinen ja leveäkalloinen. Raajat ovat lyhyet ja pää iso ja kuution muotoinen. Vartalo on tanakka ja lyhytraajainen. Silmät ovat siniset ja vetistävät kirkkaassa valossa. Iho on vaalean punakka. Aidon suomalaisugrilaisen tukka on aina vaalea. Tummatukkainen suomalainen on poikkeuksetta sekarotuinen eli ns. "hybridi". Rotupuhtaan suomalaisugrilaisen tukan tulee olla vaaleuden lisäksi suora. Suoraa tukkaa on kaksi variaatiota: Ohut suora tukka ja paksu suora tukka (ns. "harjastukka").

Suomalaisugrilainen on älyltään hidas mutta hän on luotettava ja uskollinen. Ei hänen älyään pidä aliarvioida. Suomalaisen ajatus kulkee hitaammin kuin muurotuisten, mutta jos aikaa on riittävästi, suomalainenkin saattaa päästä korkeisiin tuloksiin. Ärsytettynä suomalainen saattaa olla vaarallinen ja puraista leveillä talttahampaillaan kipeästi. Suomalaisen purema on lievästi myrkyllinen koska rotu suhtautuu suuhygeniaan torjuvasti. Puremahaava kannattaa siis puhdistaa huolellisesti.

Muurotuiset ja -kieliset ovat suomalaisugrilaiselle suuri ihmetyksen aihe. Suomalaisugrilainen on ennakkoluuloinen kaikkea vierasta kohtaan. Se johtuu eristyksissä olosta. Koska suomalaisugrilainen ei ole joutunut puhumaan vieraita kieliä, hänen äänielimensä ovat kehittyneet tuhansien vuosien aikana pelkästään suomenkielen äänteiden tuottamiseen. Toisten kieliryhmien outojen äänteiden lausuminen on suomalaiselle hyvin vaikeaa, melkein mahdotonta. Sen vuoksi hän suorastaan vihaa vieraita kieliä. Ulkomaan kielen puhujalla suomalainen saattaakin sähähtää vihaisesti: "Puhu saatana suomea!"

Rannikkoseudulla ja Etelän kaupungeissa on sekarotuinen väestö enemmistönä. Sekarotuiset ovat luonteeltaan aggressiivisia ja kavalia. He pyrkivät alistamaan suomalaisugrilaisen näköiset ihmiset valtansa alle. Tätä sortoa esiintyy kaikkialla, työpaikoilla, kulttuurin saralla ja yliopistomaailmassa.

Äänestä
  • Niin ovat sanasi valheelliset, sinä kurja, että sinun on oleva hammastenkiristys ja roturappeuma.

    Äänestä

  • Rautanörtti kirjoitti:

    Niin ovat sanasi valheelliset, sinä kurja, että sinun on oleva hammastenkiristys ja roturappeuma.

    Kaikki esivanhempani ovat 100% suomalaisugrilaista rotua samoin kuin sukumme koirat ovat aina olleet 100% rotupuhtaita suomenpystykorvia. Annamme toki arvon muillekin mutta olemme omaan rotuumme niin helkutin tyytyväisiä ettemme halua sekoittua. Se saattaisi vaarantaa esi-isiemme uhraukset. Ei ole ollut helppoa varjella rotupuhtautta jo tuhansia vuosia. Se on vaatinut ääretöntä itsekuria ja tiukkaa luonnetta. Onneksi mielenlujuus on suvussamme synnyinlahja.

    Äänestä

muistaa:Aatu hävisi sodan.

Kannattaisiko pitää pienenpää ääntä rodusta?
Tuo on vastenmielistä,jokaisella ihmisellä on oikeus elää ja olla jopa Suomessa.

Ennen lähdettiin kirves olalla,kun ylävirrasta tuli lastu,nyt erilaiset ihmiset ovat kohteena (onneksi on sellaisiakin puolueita,jotka eivät ole fasisteja).

Ehkä se on niin,kuten olen monasti mietiskellyt:kukaan sellainen,joka ei ole itse kokenut vainoa,tuskaa,vähättelyä,riistoa tai
syrjintää,ei voi ikinä ymmärtää mitä toinen on kärsinyt.

Minulla on negatiivisia kokemuksia ihan omasta rodustamme,siksi oletan vähän tietäväni toisen ihmisen hädästä.

Mutta uskoahan saa mihin tahansa,vaikka rotuoppiin,jollei parempia arvoja omaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rautanörtti kirjoitti:

Oi toverit! Miten on mahdollista, että puolueemme keskustelusivusto on unohtanut tärkeimmän aiheen, rotupuhtauden vaalimisen? Vain äänestämällä Halla-ahoa turvaatte kansamme säilymisen rapauttavien uhkien siintäessä horisontissa. Rotu on otettava ensisijaiseksi teemaksi tulevissa vaaleissa, muutoin meidät hukka perii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu