Maria Lohela Turun persujen listalla on viimeinen naula Olan arkkuun. Kaikki älykkäät mamuvastustajat äänestävä Mariaa. Mugaaben kuohitsijan aika on (onneksi) ohi.
http://www.marialohela.fi/
http://www.marialohela.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Loheasta tulee Turun historian ensimmäinen valtuutettu, jota ei saa kiini mistään, hän ei vastaa puhelimeen eikä maileihin.
Joten olet väärässä Marian suhteen.
Äänestän Mariaa eduskuntaan!
"Turkulaisilla on historiallinen tilaisuus saada valtuustoon järkevä henkilö puhumaan niistä asioista, joista siellä tähän asti ovat puhuneet vain vähemmät järkevät henkilöt."
http://www.halla-aho.com/vaalit/aanestysvinkkeja.html
kaikuvat Turussa kuuroille korville. Halla-Aho muista aina: sinä olet sivaripelkuri ja käpykaartilainen hamaan loppuun saakka.
Käpykaartilaisen tuli on kuin kuoleman suudelma, isänmaallisten ajatuksissa, joten älä sabotoi Lohelan hyvin alkanutta vaalikampanjaa.
Halla-aho suosittelee ketä suosittelee, älä sinä rienaa johtajaamme! Lahtisessa näkyy rotumme tulevaisuus ja miksei Lohelassa. Johtajan sana on laki ja rodun pelastus.
Maria Lohela on suomalaisen politiikan superlahjakkuus. Miesvaltaisissa persuissa on naisille on tarjolla 1-2 ministerinpostia, joten Maria Lohela on enemmän kuin paikallaan ministeriksi. Varissuolla asuva Lohela on nähnyt arjessaan maahanmuuttopolitiikan vaikutukset toisin kuin rikkaiden asuinalueilla asuvat herrat.
Äänestäisin Mariaa ehdottomasti, jos asuisin Varsinais-Suomessa. Nyt harkitsen kovasti, että siirrän henkilöpaperini Turkuun, että pääsisin äänestämään Mariaa. Täällä Pirkanmaalla ainoa potentiaalinen ehdokas on koulupudokas Heikki Luoto.
Tekee aika tiukkaa kisaa siitä, kuka on persujen piikkipaikalla ja saako persut varsinais-suomesta yhtään ehdokasta läpi. Toivotamme Lohelalle onnea, niin saadaan kaikkien aikojen kaunein kansanedustaja eduskuntaan.
jotain aikaiseksi tai millä tavalla hän on hyvä?
Kike Elomaa on pahin kilpailija. Juntit äänestää häntä, mutta me fiksut ja älykkäät äänestämme juntit kumoon ja Marian listan ykköseksi eduskuntaan. Tietysti kaksi paikkaa olisi lottovoitto ja sekä Kike että Maria eduskuntaan!
karun totuuden tästä Turun laiskimmasta valtuutetusta.
Julkisuus on tärkeintä, on hyvä olla esillä vaikka negatiivisessäkin mielessä. En kyllä hyväksy ollenkaan tuota Olan persuvihaa. Se oli aiemmin ymmärrettävää, mutta ei enää, koska on aivan selvää, että kevään vaaleissa vain väkevä persuvoitto voi murskata mamuhyysäreitten toiminnan.
Varsinaissuomalaisten äänestäjien kannattaa vakavasti harkita ihmisoikeusjärjestö Aluepalautus ry:n puheenjohtajan Klaus Hemanuksen äänestämistä. Lisää tietoja sivulla http://hemanus.suntuubi.com