lihasta

elikkäs mitä kaikkea raakaa lihaa voi fretille antaa?
1370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Erityisesti kanaa ja kalkkunaa; kaikkia osia vaihtelevasti eli kauloja, siipiä, sydäntä, kanamassaa jne. Myös muut linnut ja jyrsijät (hiiret kokonaisina ym) ovat sopivia. Sika ja nauta eivät sovi. Kananmunan keltuainen kerran viikossa ja lisäravinteet päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

elikkäs mitä kaikkea raakaa lihaa voi fretille antaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu