Onko kellään tietoa miten Keravan uudella Oliverin kirppiksellä tilitetään tuotot myyjille. Hintalappujen mukaanko, niin kuin esim. Femmatorilla? Kävin tänään kiertämässä lähiaueen kirppikset, sillä silmällä että mihin lapseni vaatteet vien myyntiin. Hämmästyin kassalla maksaessani, kun kassakoneen käyttäjä löysi myyntilapun lattialta kassakoneen kohdalta, ihmetteli ääneen että mikähän tämä on? Johon toinen henkilökunnasta sanoi, että:"heitä roskiin, se on varmaan jonkun joka on lähtenyt pois!" Siis haloo, jos tilitykset menee kuittien mukaan, niin nyt meni tuotto kirppiksen pitäjän omaan pussiin eikä tavaran myyneen asiakkaan.
Jos hellä on käytössään joku muu tilitys systeemin, niin hyvä. Itseä nyt vähän epäilyttää viedä tavaroita myyntiin, jos reimatec haalareiden kuitit heitetään roskiin maksun jälkeen.
Muuten kirppis oli miellyttävä, siisti tilava ja tavara hyvää ja kohtuu hintaista. Pöydät samaa hintatasoa kuin Femmatorilla, joka on kuitenkin suuruudessaan ja ahtaudessaan omasta mielestä vähän kaaosmainen.
Miten Oliverin kirppis tilittää tuotot
9
1545
Vastaukset
- ...
samanlaisen tapauksen olen nähnyt.
Omistaja on sen verran epämiellyttävä, että valitsimme toisen kirppiksen tavaroiden myyntipaikaksi.
Varsinaiseen kysymykseesi en osaa vastata.- uutta myyntipaikkaa etsiske...
Siis Tuusulan Femmatorillako ne maasta otetut laput pistettiin roskikseen?
- kdsjf
uutta myyntipaikkaa etsiske... kirjoitti:
Siis Tuusulan Femmatorillako ne maasta otetut laput pistettiin roskikseen?
oliverin kirppiksellä tapahtunut, femmatorilla ei ole mitään tekemistä kyseisen paikan kanssa.
- kirppisleidee
kdsjf kirjoitti:
oliverin kirppiksellä tapahtunut, femmatorilla ei ole mitään tekemistä kyseisen paikan kanssa.
Onhan siinä tietysti vanhakin lappu voinut olla kyseessä, mutta huolellisuutta tosiaan toivoisi henkilökunnalta asiaa käsiteltäessä" koska seinilläkin korvat on" .
Tuttavalleni oli kassa kivahtanut, kun ei ollut
tajunnut, että tavarassa ei ole hintaa(vain pöydän
numero) "En minä rupea niille soittelemaan ja hintoja kyselemään"
Mutta siis mä todellakin toivon kaikkea hyvää
tälle kauniille ja siistille kirppikselle, toivon vain että henkilökunta ottaisi onkeensa palautteista! - ...
kirppisleidee kirjoitti:
Onhan siinä tietysti vanhakin lappu voinut olla kyseessä, mutta huolellisuutta tosiaan toivoisi henkilökunnalta asiaa käsiteltäessä" koska seinilläkin korvat on" .
Tuttavalleni oli kassa kivahtanut, kun ei ollut
tajunnut, että tavarassa ei ole hintaa(vain pöydän
numero) "En minä rupea niille soittelemaan ja hintoja kyselemään"
Mutta siis mä todellakin toivon kaikkea hyvää
tälle kauniille ja siistille kirppikselle, toivon vain että henkilökunta ottaisi onkeensa palautteista!Siellä on huudettu yhdelle jos toiselle, myyjille ja asiakkaille.
Kirppis on siisti ja tavara hyvää, mutta itse en viitsi mennä kuuntelemaan äksyilyä. - asioinut siellä
... kirjoitti:
Siellä on huudettu yhdelle jos toiselle, myyjille ja asiakkaille.
Kirppis on siisti ja tavara hyvää, mutta itse en viitsi mennä kuuntelemaan äksyilyä.Miksi ne naiset jotka pitää sitä kirppistä, ylipäänäs KILJUU?
- Johanna Pulkkinen
asioinut siellä kirjoitti:
Miksi ne naiset jotka pitää sitä kirppistä, ylipäänäs KILJUU?
anteeksi, tarkoituksemme ei tietenkään ole kiljua...n. varttia ennen sulkemista ilmoitamme liikkeen pian sulkevan,vähän vaille uudestaan. kaupoissa siihen on kaiuttimet ja me ikävä kyllä joudumme yli 700 neliön alakerrassa korottamaan ääntämme että kaikki myös perällä kuulisivat..omasta puolesta ainakin voin puhua että ääni voi olla vähän kimeä kovaa puhuttaessa..pahoittelen.
- haluaisin tietää
miten Oliverissa tilitetään. Itselleni on erittäin tärkeää, että lappujen loppusumma viikottain stemmaa tilitettävien rahojen kanssa. Olen olllut myymässä Femmatorilla jossa kaikki todella pelaa hyvin ja tilitys on juuri näin ja olisin nyt kiinnostunut Oliverin kirppikselle menemään. Mutta soittamalla asia varmaan selviää parhaiten !
- tietoinen asiasta
Oliverin kirppiksellä tilitys tulee kassaan lyötyjen lappujen mukaisesti. Vaatteista otetaan laput irti ja lyödään kassaan josta kirppiksellä lopetettua tulee pöydän saldo eli mitä sieltä on mennyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201757
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991578Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy461094Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43964Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50846Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44802Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760