vesimies

kiikarissa!

kertokaas minkälaisia ovat mies puoliset vesimiehet. tarkottaako hän sanoillaa sitä mitä sanoo??
itelläni on kaverina vesimies ja nyt tuntuu että vuosien tuntemisen jälkeen tämä vesimies on ruvennut kiinnostamaan enempi ja enempi minua. sen teidän että tämä mies on ollut pitkään yksikseen ilman naisia.( vaikka välillä meillä on keskenämme ollut vispilän kauppaa!)
nyt viikonloppuna hän meni kavereiden kanssa mökille ja ekana oli kysynyt että tulenko minä mukaan?! mitähän tämä mies tällä mahtoi tarkottaa, odottiko ihan tosissaan että minäkin olisi mennyt sinne. vaikka hyvin tietää että en pääse kun elän ahdistavassa suhteessa oinaan kanssa joka ei minua laske mihinkään. onko hän sittenkin ehkä kiinnostunu minusta vaikka sitä ei suoraan ole sanonu.
itse olen kaksonen.

auttakaa ja kertokaa mitä vesimiehen päässä liikkuu!!kannattaako tämä vesimies pitää vain ystävänä vai voisiko tästä tulla enemmänkin.

2

1123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VesimiesNainen XXX

      Vesimiehet ovat aina kavereita ja kysymys, että tuletko mukaan ei välttämättä tarkoita muuta kuin, että tuletko mukaan. Ei enempää.
      Mutta teitä kumpaakaan tuntematta, on vaikea sanoa kiinnostusasteesta.
      Vesimieshän voi olla kiinnostunut muttei näytä sitä, tai sitten näyttää että on kiinnostunut mutta ei ole kiinnostunut sillä lailla vaan ainoastaan kiinnostunut olemaan todella hyvä kaveri.
      Tietysti jos kysyt suoraan, mutta voi olla että veskarin vastaus olisi tyyliin: olen kiinnostunut tai saattaa olla etten ole sillei kiinnostunut :(

    • kaksonen..

      täydellisesti toisilleen sopivat, siis täydellinen suhde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4571
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3512
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      63
      2854
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2811
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2674
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe