Naapurin yksinasuvalla 40 v naisella on metallinkeltainen Punto. Ei vahaile, joskus pesty koneella, pitää taivasalla ulkoparkkipaikalla ilman tolppapaikkaa. Lähtee aina, ajaa pitkiä viikonloppumatkoja kotipaikoilleen, on tyytyväinen. Taitaa se Punto olla sellainen huoleton käyttöauto kuten hyvä kodinkone: edullinen, toimii.
naapurin naisella
Punto....
3756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvä auto, mutta kun auto ei ole miehekäs, niin ei uskalla ostaa, jos kaverit alkaa nauraan.
Viime lauantaina näin ihan itse, kun Tampereen moottoritiellä ajoi edellisen kopan Torino-Puntolla -ja kirkkaanpunaisella 5-ovisella- iso kaljupäinen 3-kymppinen roteva mies. Ja ajoi muuten vielä rauhallisesti, semmoista 110 km/h. Että kyllä niitä äijätyyppejäkin Puntoilla ajaa!
No mutta mikä näky sentään. Äijillähän pitä olla Toyota tai jos rahhaa niin Bemari. Tässä tappauksessa pitää olla joku hätätappaus, joko joutunut pakosta ottaa muijan auton, liekkö oma Toijota vaikka huollossa.