Uusi-Ukki tiedotus 26.8 Iltapäiv.

Uusi-Ukki

Ei tänään tiedotettavaa, en kuitenkaan alennu Kepulien tasolle haukkumaan muita palstalaisia. Seuraan kuitenkin näitä Kepulaisten naurettavia loistoavauksia.

-------------------------------------

On muuten huvittavaa seurata, kun Kepuviisaat opettavat Kapteeni Jorma K Korhoselle "sivistyksen alkeita". Kyllähän Kepulireppanat asia on niin, että nyt kyllä sananmukaisesti opetaatte "Isäänne kuselle".

6

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet tosiaan

      melko hölömö.

      • Uusi-Ukki

        Pidän silloin turpani kiinni, neuvon myöskin sinua,Kepulireppanaa, anteeksi, SUOMEN KESKUSTAN KANNATTAJAA PYYDÄN VAIKENEMAAN, EIKÄ VIHJAILEMAAN LUULOJAAN, kiitos.?


    • Tänäänhän Venäjä taas kerran näytti, että se vähät välittää kansainvälisistä sopimuksista.

      Mannertenvälinen nahjus Zero-Matti Vanhanen tapansa mukaan vain jorisi joutavia ja luonnollisesti änkyttäen. Jos kriisi vielä kärjistyy, pitäisi Suomeen saada jämäkkä pääministeri. Suostuisikohan Sauli Niinistö?

      • Uusi-Ukki

        ehdotustasi, kriisi joka nyt on tosiasia, on sitä luokkaa, että Vanhanen on täysin avuton sitä ratkaisemaan. Onhan tosin Tuo Stubbi joka kyllä pystyy asian hoitamaan. Vanhasen avuttomuus on jo nyt huomattu noissa Hallituspiireissäkin, sitä ei vaan passaa tunnustaa eikä julkituoda. Hallitus menettäisi muuten kasvonsa täydellisesti, tämähän on totinen totuus, olet Känä aivan oikeassa.


      • parempaan pysty
        Uusi-Ukki kirjoitti:

        ehdotustasi, kriisi joka nyt on tosiasia, on sitä luokkaa, että Vanhanen on täysin avuton sitä ratkaisemaan. Onhan tosin Tuo Stubbi joka kyllä pystyy asian hoitamaan. Vanhasen avuttomuus on jo nyt huomattu noissa Hallituspiireissäkin, sitä ei vaan passaa tunnustaa eikä julkituoda. Hallitus menettäisi muuten kasvonsa täydellisesti, tämähän on totinen totuus, olet Känä aivan oikeassa.

        Olet kuten kaikki muutkin demarit, paljon melua tyhjästä. No on sinussa ja korhosessa yksi hyvä puoli, kovalla yrittämisellä saatatte edesauttaa että edes muutama ihminen jättää äänestämättä demareita.


    • ho ho hooooooo

      Tärkeä tietotous kokopäiviltä!!!
      Kirjoittanut: UUSI-UKKI, 26.8.2008 klo 13.46


      Minä toveri Uusi-ukki sanon nyt ja kepulireppant hiljaa jomppeon paras ja jompella on paras kyllä Ukki tietää.

      Minä ukki olen pohjois-koreasta eiku lumijoelta eiku junenskylältä ainaki tyrnäväsä tyttöö jakaa rasiaansa vai oliko se oulunsalolla piru monä tiedä eero heinäluoma ja matti Ahde tietäisivät
      paka Jaakonsaari ei tietä eikä pulusa mattia joka on pars ja Jomppe.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1313
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      640
    4. 50
      567
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      11
      481
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      454
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      149
      408
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      387
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      368
    Aihe