Onko kotkan seudulla hyvin

Haluaisin liittyä osuuskuntaan. Aloittaisin tekemään pihasuunnitelmia. tietääkö kukaan yhteystietoja? itse en netistä oikein löytänyt. olen vasta muuttanut paikkakunnalle
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka toimii muutaman perheen asuntona on joskus ollut myytävänä asunto ja siellä toimi tälläinen systeemi. En tiedä onko enäää. Luulisin että monissa puutalo kortteleissa toimii edelleen Metsolassa, Korelassa, Turvalassa?

Äänestä
  • kiitos vastauksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimivaa osuuskuntaa? kirjoitti:

Haluaisin liittyä osuuskuntaan. Aloittaisin tekemään pihasuunnitelmia. tietääkö kukaan yhteystietoja? itse en netistä oikein löytänyt. olen vasta muuttanut paikkakunnalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu